שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המהומות בקניה מתעצמות: "עשרות הרוגים, הממשלה רוצחת באקראי"
  תוצאות הבחירות לנשיאות פורסמו רשמית שלשום ואישרו את ניצחונו את אוהורו קניאטה - ורק הגבירו את האש ברחובות והטענות לזיוף קולות. באופוזיציה מאשימים את הרשויות בהרג יותר מ-100 בני אדם בעימותים בימים האחרונים, ארגוני זכויות מסרו כי 24 נהרגו

   

   

  המהומות בקניה: "הורגים אזרחים באקראי"    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  האלימות שנגררה מהבחירות השנויות במחלוקת בקניה השבוע המשיכה להתגבר גם אתמול (שבת), ובכלי תקשורת במדינה דווח כי גופות רבות, עם סימני ירי עליהן, הובאו לחדר מתים בניירובי לאחר קרב עז שנרשם במעוז בניירובי של אנשי אופוזיציה, שבינתיים מאשימים את הרשויות בהריגתם של יותר מ-100 בני אדם בימים האחרונים. לפי ארגוני זכויות אדם, מאז החלו המהומות ביום שלישי האחרון, והתגברו שלשום עם פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות, נהרגו 24 בני אדם מירי המשטרה.

   

  ארגונים אזרחיים במדינה, בהם המועצה הקנייתית הלאומית לזכויות אדם, קראו אתמול לממשל לרסן את פעולות המשטרה נגד המפגינים והפצירו בשוטרים להפסיק להשתמש באש חיה נגד המוחים. המהומות החלו לאחר שהנשיא אוהורו קניאטה זכה השבוע בכהונה שנייה, אך האופוזיציה טוענת כי התוצאות מזויפות והציבור רומה.

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )

   (צילום: EPA )
  (צילום: EPA )
   

  הדיווחים בנוגע למספר ההרוגים במהומות האלימות של הימים האחרונים סותרים. גורמי אופוזיציה מאשימים את המשטרה בהרג לפחות 100 מפגינים, בהם 10 ילדים. אב ששוחח עם סוכנות הידיעות AP סיפר כי בתו בת ה-9 נהרגה מירי תועה של שוטרים בזמן ששיחקה עם חבריה במרפסת ביתם שבקומה השלישית. המועצה הקנייתית הלאומית לזכויות אדם מסרה כי לפי רישומיה, עד כה נהרגו 24 בני אדם במהומות בניירובי ובעיר המערבית קיסומו. בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי הצליחו לאמת את מותם של 11 בני אדם בלבד, אך רבים אחרים מוגדרים "נעדרים".

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AFP )
  (צילום: AFP )

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  "על הממשלה להפסיק את הרצח האקראי של האנשים", אמר המחוקק אובורו אודינגה, שהוא גם אחיו של ריילה אודינגה – מנהיג האופוזיציה שהפסיד, על פי התוצאות הרשמיות. הממשלה מצדה האשימה "פושעים" בכך שהם מנצלים את המתיחות שאחרי הבחירות כדי לבזוז ולהרוס רכוש.

   

  המשטרה פתחה בימים האחרונים אש בין היתר על שכונות עוני בניירובי שנחשבות נאמנות לאודינגה. המפגינים ניסו לחסום כבישים ורחובות, ופונו בירי אש חיה ואמצעים לפיזור הפגנות.

   

  לפי תוצאות הבחירות, קניאטה זכה ב-54.3% מהקולות, ויריבו ראילה אודינגה זכה ב-44.74%. אודינגה טען עוד לפני פרסום התוצאות כי האקרים פרצו למערכת הנתונים של ועדת הבחירות המרכזית, אך הוועדה ומשקיפים בינלאומיים דחו את הטענות לזיופים וטענו כי לא נמצאו כל ראיות לכך. המהומות הקניה נמשכות כמה כבר ימים אך החמירו עוד יותר לאחר פרסום התוצאות.

   


  פרסום ראשון: 12.08.17, 20:56
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המהומות בקניה מתעצמות: "עשרות הרוגים, הממשלה רוצחת באקראי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים