שתף קטע נבחר

"וירוס זומבים": זחלים מתפוצצים בבריטניה

חוקרים מצאו כי הזחלים מטפסים במעלה הצמח, במקום להסתתר מהשמש: "זה כמו סרט אימה של זומבים"

התפרצות "וירוס זומבים" גורמת בתקופה האחרונה לזחלים בבריטניה לצעוד אל עבר השמש – ואז להתפוצץ. אתם מוזמנים לקרוא את המשפט הזה שוב, הוא אמיתי לגמרי.

 

 (צילום: מתוך המחקר)
(צילום: מתוך המחקר)

 

בקולו-וירוס משפיע על האינסטינקטים הטבעיים של הזחלים דווקא להסתתר מהשמש וגורם להם לטפס במעלה הצמח. בשלב זה גופם נמס וגורם להם להתפוצץ ולהדביק את החרקים הסובבים בווירוס. ב"גרדיאן" הבריטי דווח כי שרידי "התפוצצות" של זחלי עש המצוי. הזחלים נמצאו בכמה מוקדים באזור הנפרש על פני כ-90 קילומטרים במחוז לנקשייר שבצפון הממלכה.

 

ד"ר כריס מילר, שאחראי על התחום ברשות הטבע במחוז, אמר בראיון ל"אינדיפנדנט": "זה כמו סרט אימה של זומבים. עשיתי ספירה של מיני פרפרים והבחנתי בזחל שמתנדנד מקצה ענף של שיח קטן. אחרי זה ראיתי עוד אחד שמתנדנד מהדשא. שניהם כבר מתו אבל עדיין היו בחתיכה אחת.

 

"ואז כשבחנתי עוד כמה ענפים במיקום אחר שמתי לב לחתיכות קטנות של עור של זחל על שני ענפים אחרים, מה שגרם לי להסיק שהשניים הראשונים שראיתי הם לא היחידים שהושפעו. זה די מחריד כשחושבים על זה. זה באמת משונה לראות זחלים כל כך גבוה, במיקום שבו ציפורים יכולות לאכול אותם".

 

דובר מטעם רשות הטבע בממלכה מסר לתקשורת הבריטית: "אנחנו מבקשים מכל מי שרואה זחלים או אפילו חלזונות במיקום כל כך גבוה על עלים שידווח לנו על כך. הם בדרך כלל מסתתרים מהשמש כדי לשמור על עצמם מפני טורפים. על אנשים לשמור על ערנות ולשים לב אליהם".

 

להודעה של החוקרים: https://www.lancswt.org.uk/news/2017/08/02/zombie-caterpillars-death-march

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך המחקר
זחל שהתפוצץ
צילום: מתוך המחקר
מומלצים