שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ריבלין דחה את בקשת משה קצב לבטל את תנאי שחרורו
  נשיא המדינה סירב לבקשתו של קצב לבטל את ההגבלות שחלות עליו. בהחלטתו ציין ריבלין כי ועדת השחרורים הורתה על שחרור קצב רק בכפוף לתנאים מגבילים ולתוכנית שיקום שיקיים עד תום תקופת מאסרו הרשמית בדצמבר 2018

    

  קצב מגיע לביתו לאחר שחרורו בשנה שעברה    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט היום (א') לדחות את הבקשה לביטול תנאי השחרור של משה קצב. בתשובתו הבהיר הנשיא כי ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של קצב רק בכפוף לתנאים מגבילים ותוכנית שיקום מורכבת שיקיים עד תום תקופת מאסרו הרשמית בדצמבר 2018, ובנסיבות אלה ונוכח אופיין של העבירות, אין מקום להיענות לבקשה לביטול תנאים קריטיים אלו.

   

  בפנייה, שאותה הגיש עורך דינו של קצב, ביקש הנשיא לשעבר לבטל את מעצר הבית הלילי שלו, לבטל איסור יציאה מהארץ ולאפשר ביקור יומי בבית מדרש. קצב גם ביקש להתחשב בגילו ובחוות הדעת הטובות של שירות בתי הסוהר בעניינו.

   

  נענה בשלילה. משה קצב (צילום: בראל אפרים)
  נענה בשלילה. משה קצב(צילום: בראל אפרים)

  בהחלטת ועדת השחרורים מחודש אפריל האחרון היא דחתה את בקשת קצב לביטול תנאי השחרור מאחר שסברה כי התוכנית הטיפולית שהציע היתה בלתי מספקת, בין היתר, ביחס לנפגעות העבירה.

   

  בהחלטת ועדת השחרורים מדצמבר 2016 ציינה הוועדה כי קצב עבר כברת דרך משמעותית, ולפיכך, החליטה כי "בכפוף לתכנית שיקום מפורטת של הרשות לשיקום האסיר", בשלה השעה להורות על שחרורו. על פי הוועדה, מהווה תכנית השיקום המשך ישיר להליך הטיפולי שעבר במהלך המאסר ולכן אפשרה הוועדה את שחרורו.

   

  כזכור, הורשע קצב בביצוע עבירות מין כלפי שלוש מתלוננות ובשיבוש מהלכי משפט ונגזרו עליו שבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן תשלום פיצויים למתלוננות. בחודש דצמבר 2016 הוא שוחרר לאחר חמש שנות מאסר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ריבלין דחה את בקשת משה קצב לבטל את תנאי שחרורו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים