שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח מתחת למים? הצוללת נמשתה בלי הגופה
  תעלומה בדנמרק: העיתונאית קים וול יצאה לסיור עם פיטר מדסן בצוללת שבנה - ולא שבה. הוא נמצא בלב ים וטען שהוריד אותה בערב שלפני כן בקופנהגן - אבל המשטרה טוענת שמסר גרסאות סותרות ויש חשד שהוא הטביע את הצוללת בכוונה. החיפושים נמשכים בים וביבשה

  משטרת דנמרק מנסה להבין לאן נעלמה גופתה של העיתונאית השבדית קים וול, בת 30, שאותה הם ציפו למצוא בצוללת שטבעה ביום חמישי בים. המשטרה הודיעה היום (א') כי כוחות ההצלה משו את הצוללת מקרקעית הים – אולם לא מצאו את וול בתוכה. התעלומה גדולה עוד יותר: בונה הצוללות החובב שלקח את וול לסיור בצוללת נעצר בחשד להריגה, ולדברי המשטרה נראה שהצוללת הוטבעה בכוונה.

   

  רצח מתחת למים? הצוללת נמשתה בלי הגופה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  וול ומדסן במגדל של הצוללת ביום חמישי. זו הייתה הפעם האחרונה שמישהו מלבד מדסן ראה אותה (צילום: AFP)
  וול ומדסן במגדל של הצוללת ביום חמישי. זו הייתה הפעם האחרונה שמישהו מלבד מדסן ראה אותה(צילום: AFP)

  האיש, פיטר מדסן בן ה-46, לקח את וול לסיור בצוללת שלו ביום שישי כדי שהיא תכתוב עליה כתבה. הצוללת טבעה ביום שישי בבוקר, וחיל הים הדני הספיק להציל את מדסן. אתמול נמשתה הצוללת ממימי מפרץ קוגה שמדרום לקופנהגן, שם הייתה מוטלת על קרקעית הים, בעומק שבעה מטרים.

  כתבה ל"גרדיאן" ול"ניו יורק טיימס". קים וול (צילום: EPA)
  כתבה ל"גרדיאן" ול"ניו יורק טיימס". קים וול(צילום: EPA)

  מדסן אחרי חילוצו. "נכנס מהמגדל לצוללת ואז נפלט אוויר והיא שקעה" (צילום: AFP)
  מדסן אחרי חילוצו. "נכנס מהמגדל לצוללת ואז נפלט אוויר והיא שקעה"(צילום: AFP)

  שוטרים ערכו אתמול והיום חיפושים בתוך הצוללת אבל לא מצאו דבר: "לא היו אנשים בתוכה – לא חיים ולא מתים", אמר ינס מולר, ראש המחלקה לחקירת מעשי רצח במשטרת קופנהגן. מולר אמר כי נראה שהצוללת הוטבעה בכוונה וכי המשטרה עדיין מתייחסת אליה כאל זירה שייתכן שהתבצע בה פשע.

   

  מדסן – יזם, אמן ומפתח צוללות – יצא עם וול לסיבוב בצוללת ביום חמישי בערב, וביום שישי ב-10:45 בבוקר חולץ ממנה אחרי שהצוללת נקלעה למצוקה. מדסן הסביר מיד למחלציו שכשהצוללת טבעה הוא היה האדם היחידי עליה – וכי הוא הוריד את וול בקופנהגן בשעה 22:00 בערב שלפני כן. עם זאת, לדברי המשטרה הוא סיפק גרסאות סותרות. החיפושים אחרי קים וול, עיתונאית עצמאית שכתבה בין השאר ל"גרדיאן" ול"ניו יורק טיימס", נמשכים בים וביבשה.

  החזרת הצוללת ליבשה בסוף השבוע (צילום: EPA)
  החזרת הצוללת ליבשה בסוף השבוע(צילום: EPA)

  לפי דיווחים בדנמרק ובשבדיה, בערך בשעה שבה לטענתו הוריד מדסן את וול בקופנהגן הוא שלח הודעה מסתורית לחבר ובה כתב כי היא ירדה מהצוללת וכי הוא מבטל שיט בצוללת שנועד ליום המחרת. החבר שאל אותו שאלות בנושא – אך לא זכה לתשובות ממנו. לכתבים אמר מדסן: "יש משהו שאני ממש רוצה לספר לכם אחר כך". הוא לא הוסיף דבר.

   

  למשטרה נודע שמשהו אינו כשורה רק כשהחבר של וול הודיע לשוטרים שהיא לא שבה הביתה. כוחות ההצלה הכריזו על מבצע חיפושים, ומתנדב שהצטרף למבצע מצא את מדסן עומד על המגדל של הצוללת בלב ים לפני שהיא שקעה.

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  הצוללת UC3 Nautilus. שמונה בני אדם, 17 מטר (צילום: AFP)
  הצוללת UC3 Nautilus. שמונה בני אדם, 17 מטר(צילום: AFP)

  "אחרי שראיתי אותו במגדל הוא נכנס לצוללת והיה מין זרם אוויר שעלה ממנה והיא החלה לשקוע", סיפר המתנדב לסוכנות הידיעות AP. "מדסן עלה בחזרה ונשאר במגדל עד שמים הציפו אותו, ואז הוא שחה לסירה סמוכה והצוללת שקעה". ההסבר של מדסן לכך היה שהוא ניסה לתקן את הצוללת – ואז אירעה תקלה בשסתום.

   

  הצוללת של מדסן נקראת UC3 Nautilus והיא אחת משלוש צוללות שהוא בנה. אורכה כ-17 מטר והיא יכולה לשאת שמונה בני אדם. בניית הצוללת נעשתה בעזרת מימון המונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רצח מתחת למים? הצוללת נמשתה בלי הגופה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים