שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טראמפ והיקב: האם היקב של טראמפ הוא בין היקבים הגדולים בארה"ב?
  אחרי שנשיא ארצות הברית התרברב על אודות גודלו של היקב שלו בווירג'יניה, מיהרו העיתונאים לעשות סדר בדברים: היקב של טראמפ נחשב ליקב קטן, ויתרה מזאת - את היקב אמנם רכש דונלד טראמפ, אבל הוא בכלל מנוהל על ידי בנו, אריק טראמפ

  צילום: רויטרס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לא החמיץ הזדמנות להתרברב על אודות היקב שלו במדינת ווירג'יניה, ואף הזכיר שזהו אחד היקבים הגדולים בארצות הברית: השבוע, במהלך מסיבת עיתונאים שהייתה אמורה להוקיע את האלימות הגזענית בשרלוטסוויל, דאג הנשיא להזכיר את היקב שלו, במהלך נאום שבו התייחס לגזענות באזור, שבמהלכה ניאו-נאצים השתמשו באלימות, וכתוצאה מכך מתה המפגינה הת'ר היייר.

  היין של יקב טראמפ (צילום: מתוך אתר היקב)
  היין של יקב טראמפ(צילום: מתוך אתר היקב)
   

  "יש לי בית בשרלוטסוויל. האם מישהו יודע שיש לי בית בשרלוטסוויל?", שאל טראמפ את הכתבים בסוף הכנס, בהתייחסו ליקב טראמפ, והוסיף: "בבעלותי אחד היקבים הגדולים ביותר בארצות הברית – והוא נמצא ממש בשרלוטסוויל".

  לחיים. דונלד טראמפ מתרברב (צילום: AP)
  לחיים. דונלד טראמפ מתרברב(צילום: AP)

  אמנם דבריו היו לא רלוונטיים ולא הולמים את המועד, המקום או נושא הכנס, אך התקשורת מיהרה להצביע על כך שהם גם לא היו מדויקים לחלוטין.

   

  דונלד טראמפ רכש את היקב בשנת 2011, אבל הוא מנוהל על ידי בנו, אריק טראמפ. על פי אתר האינטרנט של היקב: "יקב טראמפ הוא שם מסחרי רשום של Eric Trump Wine Manufacturing LLC, ואינו בניהולו או שום קשר רשום לדונלד ג'יי טראמפ, לארגון טראמפ או לאף אחת מהחברות המסונפות אליו" - כתב ויתור זה מצוין בחלק המשפטי של האתר. למרות זאת, היקב מופיע כחלק מתיק הנדל"ן של ארגון טראמפ.

   

  היקב גם רחוק מלהיות "אחד היקבים הגדולים" בארצות הברית, ואפילו לא הגדול ביותר בווירג'יניה.

  אל יתהלל. הגפנים של יקב טראמפ (צילום: מתוך אתר היקב)
  אל יתהלל. הגפנים של יקב טראמפ(צילום: מתוך אתר היקב)
   

  בעוד ליקב טראמפ יש את שטח הגפנים הגדול ביותר בווירג'יניה - 850 דונם, הוא הפיק כ-36,000 קרטונים של יין בשנת 2016 (הערכה גסה של 432,000 בקבוקים). לעומת זאת, יקב ויליאמסבורג הסמוך ושאטו מוריסט ייצרו כמעט 60,000 קרטונים בשנה זו (720,000 בקבוקים). ברחבי ארה"ב פועלים מאות יקבים המייצרים הרבה יותר יין מהמספר של היקב של טראמפ.

  מבט מלמעלה על הגפנים של טראמפ (צילום: מתוך אתר היקב)
  מבט מלמעלה על הגפנים של טראמפ(צילום: מתוך אתר היקב)
   

  בהתייחסו להפינגטון פוסט, מייקל קייזר, סגן נשיא "וויין אמריקה" (האיגוד הלאומי של יינות ארצות הברית, ש"ש), הסביר: "כאשר מודדים את גודל היקב, לא נלקחים בחשבון הדונמים של הגפנים".

  נחשב ליקב קטן (צילום: מתוך אתר היקב)
  נחשב ליקב קטן(צילום: מתוך אתר היקב)
  "אז אמנם נכון כי ליקב עם שם משפחתו של הנשיא יש את מספר הדונמים הגדול ביותר של גפנים בווירג'יניה, אבל הוא לא אחד הגדולים בארצות הברית או בחוף המזרחי. זהו אחד היקבים הגדולים בווירג'יניה. שאר היקבים "הגדולים" בווירג'יניה הם ברבורסוויל, שאטו מוריסט ויקב וויליאמסבורג. רוב יקבי וירג'יניה מפיקים מעט יין".

   

  כדי להיחשב "גדול", יקב טראמפ צריך לייצר 500,000 ארגזים או יותר בשנה, ובמקרה של 36,000 ארגזים, יקב טראמפ נחשב למעשה, על ידי האיגוד, ליקב קטן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טראמפ והיקב: האם היקב של טראמפ הוא בין היקבים הגדולים בארה"ב?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך אתר היקב
  האם היקב של טראמפ הוא באמת אחד היקבים הגדולים בארה"ב?
  צילום: מתוך אתר היקב
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים