שתף קטע נבחר

כתב אל-ג'זירה בשימוע: "תומך בהתנגדות לא אלימה"

אליאס כראם מנצרת, שהוחלט לשלול את תעודת העיתונאי שלו בעקבות הראיון שבו אמר כי עבודתו היא חלק מ"ההתנגדות", אמר בשימוע: "מוקיע אלימות"

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן, ערך אתמול (ב') שימוע לכתב הבכיר של רשת אל-ג'זירה בירושלים, אליאס כראם. השימוע נערך בעקבות החלטתו של חן לשלול את תעודת העיתונאי הממשלתית של הכתב בעקבות התבטאותו שלפיה עבודתו העיתונאית היא חלק מ"ההתנגדות".

כראם. לא דיברתי על התנגדות אלימה, מוקיע שימוש באלימות ()
כראם. לא דיברתי על התנגדות אלימה, מוקיע שימוש באלימות

במהלך השימוע אמר כראם, אזרח ישראלי בן 40 מנצרת, כי ההתנגדות עליה דיבר בראיון אינה התנגדות אלימה. כראם הוסיף כי הוא מוקיע שימוש באלימות וביקש לשקול שוב את ההחלטה לשלול את תעודת העיתונאי שלו. הוא הבהיר כי שלילת התעודה תקשה על עבודתו כעיתונאי.

 

מלשכת העיתונות הממשלתית נמסר כי טרם התקבלה החלטה סופית בעניין וכי יש כמה בדיקות נוספות שצריך לעשות.

 

ההחלטה לשלול את תעודת העיתונאי של כראם, שגררה ביקרות רבה בארץ על חופש הביטוי, התקבלה בעקבות ראיון שהעניק כראם בחודש מאי לערוץ טלוויזיה של האחים המוסלמים, "דאר אל-אימן".

 

בראיון אמר כראם: "כעיתונאי פלסטיני שנמצא באזור כבוש או באזור עימות, העבודה העיתונאית היא חלק אינטגרלי מההתנגדות ומהעשייה הפוליטית והחינוכית. העיתונאי ממלא את תפקידו התקשורתי בהתנגדות על ידי הקולמוס, הקול או המצלמה, משום שהוא חלק מהעם הזה. הוא מנהל התנגדות בדרכו הייחודית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כראם. גינה בשימוע שימוש באלימות
מומלצים