שתף קטע נבחר

תיעוד: נהג שוחח בטלפון, בתו ישבה על הרצפה כשמאחוריה אריחים

נהג נתפס בנתניה משוחח בטלפון כשבתו הפעוטה ישבה על הרצפה ועל המושב מעליה עשרות אריחי קרמיקה שעלולים היו לפגוע בה. בנו התינוק ישב במושב הקדמי לא-חגור. בדרום הר חברון נתפס נער בן 12 שנהג ברכב, שטען: "קיבלתי אותו במתנה מאבא שלי"

 

 

נהג מנתניה נתפס משוחח בטלפון הנייד בעת שהסיע את בתו הפעוטה ששכבה על הרצפה במושב האחורי. מעליה, על המושב עצמו, היו עשרות אריחי קרמיקה שעלולים היו לפגוע בה. גם בנו של הילד ישב בצורה מסוכנת במושב שליד הנהג. באזור דרום הר חברון נתפס ילד בן 12 שנהג ברכב. הוא טען ש"קיבל במתנה מאביו". בפתח הכתבה: תיעוד הרכב שנתפס בנתניה.

 

במהלך פעילות אכיפה בנתניה הבחין שוטר אגף התנועה בנהג שדיבר בטלפון בזמן נהיגה. השוטר נסע אחרי הנהג ונעמד במקביל אליו, אז ראה כי פעוטה כבת שנתיים ישבה על רצפת הרכב מאחור ללא כל אמצעי בטיחות. מעליה, על המושב עצמו, הונחו עשרות אריחי קרמיקה שבעת בלימה עלולים היו לקרוס על הפעוטה.

עשרות אריחי קרמיקה שיכלו לפגוע בפעוטה (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
עשרות אריחי קרמיקה שיכלו לפגוע בפעוטה(צילום: דוברות המשטרה)

השוטר סימן לנהג לעצור בצד הדרך וגילה כי במושב שליד הנהג ישב תינוק בן ארבעה חודשים בכיסא בטיחות כשאינו חגור. הוא הסביר לנהג מה היה עלול לקרות אם היה מעורב בתאונה ובתגובה טען הנהג כי נסע מרחק קצר וכי הרכב אינו שייך לו. לנהג, שכבר נרשמו לו בעבר עבירות של אי-חגירת חגורת בטיחות, נרשם קנס של אלפיים שקלים ועשר נקודות.

הנהג שנתפס בנתניה. שוחח בטלפון, סיכן את ילדיו (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הנהג שנתפס בנתניה. שוחח בטלפון, סיכן את ילדיו(צילום: דוברות המשטרה)

באגף התנועה של המשטרה הודיעו כי לקראת פתיחת שנת הלימודים מתבצעת פעילות אכיפה מוגברת נגד עבירות מסכנות חיים. בהודעתם נמסר כי אי חגירת חגורות בטיחות ואי רתימת ילדים קטנים לכיסאות בטיחות עלולה לסכן ממשית את הילדים ואף לגרום למותם. "אנו פועלים בנחישות נגד נהגים שמרשים לעצמם להסיע את ילדיהם בזמן שאינם חגורים ונמשיך לבצע אכיפה מוגברת במטרה לשנות את תרבות הנהיגה ולהציל חיים".

 

נהג ברכב ש"קיבל במתנה מאבא"

באירוע אחר עורר נהג רכב פרטי את חשדם של שוטרים בציר 60 באזור דרום הר חברון. כשניגשו לבדוק את הרכב גילו כי הנהג הוא נער בן 12 שהסיע את חבריו. כשנשאל למעשיו ענה: "הרכב שלי, קיבלתי אותו מאבא שלי במתנה".

הנער הרכב. "קיבלתי מתנה מאבא שלי" (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הנער הרכב. "קיבלתי מתנה מאבא שלי"(צילום: דוברות המשטרה)
 

 

מבדיקה שערכו השוטרים התברר כי הרכב הורד לפירוק ונקנה כ"משטובה" (מחוק בערבית). מדובר ברכב שהורד מהכביש בגלל אי-תקינותו, אך נמכר בשטחי הרשות הפלסטינית במחירים זולים וללא מספר רישוי.

 

אביו של הילד זומן לשימוע ונגד השניים נפתח הליך פלילי. "במציאות שבה כמעט מדי יום נפגעים אנשים מתאונות דרכים, עוברי החוק ממשיכים במודע לנהוג באופן שמסכן את ציבור משתמשי הדרך", אמרו במחוז יהודה ושומרון במשטרה. לאחרונה הוגברה האכיפה בכבישי יהודה ושומרון לנוכח תאונות הדרכים הקטלניות בחודשים האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
עשרות אריחי קרמיקה שיכלו לפגוע בפעוטה
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים