שתף קטע נבחר

ארדן: "המאבק נגד ה-BDS - המאבק על הדור הבא"

השר לביטחון פנים התייחס למלחמה בתנועת החרם נגד ישראל בוועידת לשכת עורכי הדין. נציב תלונות הציבור נגד הפרקליטות, דוד רוזן, על רקע חקירות נתניהו: "צריכה להיות לעובדי ציבור נורמה בסיסית אחת - אין מתנות". ח"כ דוד ביטן הגיב: "אם הדברים כל כך פשוטים, איפה כתב האישום ולמה צריך עד מדינה?"

 

 

 

השופט דוד רוזן התייחס בוועידת המשפט לעניין המתנות, על רקע חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "עובד ציבור שנוטל עליו תפקיד ציבורי צריך לכוף את עצמו לנורמה בסיסית אחת - אין מתנות". רוזן, שמכהן כעת כנציב תלונות הציבור נגד הפרקליטות, אמר זאת בוועידת לשכת עורכי הדין, הנערכת היום (ג') בתל אביב.

 

"בסך הכול הגבולות די ברורים, הפסיקה היא בהירה ומובהרת לכול", אמר רוזן. "החוק ברור, יסודות החוק ברורים. עובד ציבור ושליח ציבור אינו יכול ליטול מתנות, וזו נורמה שצריכה לחייב... שעובד הציבור יגזור על עצמו, זו נורמה שצריכה להיות שלטת בכל".

 

ח"כ דוד ביטן מהליכוד הגיב לדברי השופט רוזן ואמר: "אם הדברים הם כל כך פשוטים, אז איפה כתב האישום? ראש הממשלה מודה שקיבל סיגרים, אז איפה כתב האישום ולמה צריך עד מדינה? חוק המתנות מתייחס למתנות שקיבלת במסגרת תפקידך. אי אפשר לבוא רטרואקטיבית ולומר לו - הייתי צריך להבין את החוק ככה וככה. גם שמעון פרס קיבל מתנות ביום הולדתו ואף אחד לא חקר אותו ולא הגיש נגדו כתב אישום".

דוד רוזן, היום בוועידת המשפט (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
דוד רוזן, היום בוועידת המשפט(צילום: עופר עמרם)

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר בוועידה: "הפכנו למדינה מושחתת. ראש הממשלה בחקירות פליליות, הוא אפילו לא מכחיש שקיבל מתנות במאות אלפי שקלים. האנשים הכי קרובים אליו שלחו יד לתקציב הביטחון, קודש הקודשים הלאומי. כמעט כל מקורבי ראש הממשלה, הכוורת הכי קרובה שלו, במעצר בית או בחקירות. כדי להזיז מעצמו את האש ראש הממשלה במודע ובגלוי מפצל ומשסע את החברה הישראלית ומוביל הסתה פרועה נגד השמאל והתקשורת".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נאם אף הוא בוועידה ותקף את יחסי הגומלין בין רשויות השלטון בישראל. לדבריו, הפרדת הרשויות בישראל אינה אלא אגדה, ואילו בפועל מרחב הפעולה של הרשות המחוקקת מצומצם ומעמדה הולך ונחלש. "כולנו צריכים להפסיק לפהק כשמתחילים לדבר על מבנה השלטון בישראל. אלו בעיות חשובות יותר מהצעקות במליאת הכנסת, מעניינות יותר מריב שולי בין המפלגות ועקרוניות הרבה יותר מאלפי הצעות חוק".

 

גלעד ארדן: "חברי ה-BDS לא יכירו בזכות המדינה להתקיים" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
גלעד ארדן: "חברי ה-BDS לא יכירו בזכות המדינה להתקיים"(צילום: עופר עמרם)

 

בהמשך הכנס, בפתיחת מושב בנושא החרם על ישראל, אמר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "תנועת החרם היא תנועה אנטישמית. הם לעולם לא יכירו בזכות

המדינה להתקיים. חבריה לא מסתירים את זה. כשאתה מחפש מי תומך בתנועה הזו אתה מגלה את חמאס ועוד הרבה מאוד ארגונים אנטישמיים. למה המאבק הזה כל כך חשוב? כי המאבק היום נגד תנועת החרם הוא המאבק על הדור הבא".

 

"בקרוב נציע תיקון", המשיך ארדן. "יחד עם חבר הכנסת יואב קיש, מצומצם ומאוזן אך ורק לפעילי החרם המרכזיים שישים נגדם איום כלכלי. נשיק בקרוב עם לשכת עורכי הדין יוזמה חדשה של בניית רשת משפטנים בינלאומית שתעביר את המערכה הזאת ממגננה למתקפה ולייצר רשת מגננה טובה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
גלעד ארדן בכנס
צילום: עופר עמרם
מומלצים