שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עושה שרירים? שופרסל הודיעה על הפסקת השותפות עם לאומי קארד

  הרשת הודיעה כי תפסיק את השותפות עם לאומי קארד במועדון כרטיסי האשראי המניב לה עשרות מיליוני שקלים בשנה. למרות ההצהרות, המשא ומתן בין הצדדים נמשך, במקביל לשיחות עם חברות כרטיסי אשראי מתחרות

  רשת שופרסל הודיעה הבוקר (ג') כי לא תאריך את הסכם השותפות עם לאומי קארד לתפעול מועדון כרטיסי האשראי שלה. עם זאת, בשלב זה מדובר בעניין פורמאלי בלבד.

   

  בשנת 2006 שופרסל ולאומי קארד חתמו על הסכם הקמת מועדון לקוחות משותף במסגרתו יונפקו לחברי המועדון כרטיסי אשראי של לאומי קארד. מועדון שופרסל הוא בין מועדוני האשראי הגדולים בישראל והוא כולל יותר מחצי מיליון כרטיסי אשראי פעילים.

   

  על פי ההסכם בין החברות, שופרסל גובה דמי כרטיס מחברי המועדון, כמו גם חולקת עם לאומי קארד, שמתפעלת את כרטיסי האשראי, את הריבית הנגבית מהלקוחות שנטלו הלוואה. ההסדר הזה מכניס לשופרסל עשרות מיליוני שקלים בשנה, כאשר בשנת 2016 רשמה החברה הכנסות של 75 מיליון שקל מהפעילות המשותפת, ובמחצית הראשונה של 2017 ההכנסות עמדו על יותר מ-40 מיליון שקל.

   

   (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
  (צילום: אסף מגל)

  ההסכם בין החברות הסתיים למעשה כבר בשנה שעברה ומאז הוארך פעמיים באופן זמני. על פי ההסכם, נדרש משופרסל להודיע עד סוף חודש אוגוסט הנוכחי, האם בכוונתה שלא להאריך את ההתקשרות במספר שנים נוספות. במקרה של אי הודעה, ההסכם יוארך אוטומטית.

   

  בשופרסל בחרו להודיע על אי הארכה, אולם הסיבה לכך היא ניסיון לשפר את תנאי ההסכם מבחינתה, מה גם שאי הודעה הייתה גורמת כאמור להארכה אוטומטית. החברה ממשיכה לנהל משא ומתן עם לאומי קארד במקביל למגעים מול חברות כרטיסי האשראי המתחרות.

   

  למרות הניסיון להציג את המצב כאילו "הקלפים הכבדים" בידה, הפסקת השותפות עם לאומי קארד תגרום כאב ראש לא קטן לשופרסל, גם אם תצליח לקבל הכנסות גבוהות יותר מחברה מתחרה.

   

  במקרה של מעבר לחברת אשראי אחרת, שופרסל תידרש לפנות למאות אלפי הלקוחות ולהחתים כל אחד מהם על הסכם חדש, במקביל להנפקת כרטיס אשראי חדש.

   

  הכרעה סופית בעניין צפויה להתקבל בשבועות הקרובים, ולא מן הנמנע שבסופו של דבר יגיעו שופרסל ולאומי קארד להסכמות.

   

  מלאומי קארד נמסר בתגובה: "לאומי קארד ובעלי המניות שלה לא הגיעו להסכמות עם הנהלת שופרסל ובשלב זה כל צד בוחן את צעדיו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Index Open
  צילום: Index Open
  צילום: בני גמזו לטובה
  רון פיאנרו מנכ"ל לאומי קארד
  צילום: בני גמזו לטובה
  מומלצים