שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התלמידים שלא ילמדו: שביתות מתוכננות בערים שונות בארץ
  מחר אמורים לחזור לגנים ולבתי הספר 2.2 מיליון תלמידים. אבל הורים ל-1,500 ילדי גנים מת"א מוחים על הורדת האבטחה. בפתח תקווה ישבתו בגלל עבודות תשתית והקצאת מבנים. בזיכרון יעקב מוחים על "מבנים לא ראויים"

   

  רן ארז מאיים: "שביתה אחרי החגים"    (צילום: אלי סגל)

  רן ארז מאיים: "שביתה אחרי החגים"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מחר (יום ו') תיפתח שנת הלימודים וכ-2.2 מיליון תלמידים יחזרו לגנים ולבתי ספר. הערב ייפתח חמ"ל משרד החינוך, שאליו יגיעו השר נפתלי בנט ומנכ"ל המשרד שמואל אבואב ויקבלו סקירה על תקלות צפויות, על איומי שביתות ועוד.

   

  כבר כעת מתוכננים כמה שיבושים, ואליהם מצטרף האיום של יו"ר הארגון המורים רן ארז לשבות אחרי החגים. הורים ל-1,500 ילדים מתל אביב בגילי 6-3 הודיעו שלא ישלחו אותם מחר לגנים בשל החלטת העירייה לצמצם את האבטחה בעשרה מ-35 האשכולות בעיר. העירייה הודיעה כי החל מהשנה לא יעמוד שם מאבטח, ובמקום זאת 12 סיירים יערכו סיורים רכובים בסביבת הגנים.

   

  ההורים ישביתו את הלימודים ב-46 גנים משמונה אשכולות שונים. הם אמרו היום ל-ynet כי הם דורשים מהעירייה להשאיר את המאבטחים הקבועים בכל המתחמים והאשכולות שבהם יש ארבעה גנים ומעלה - ולספק את 12 הסיירים כתוספת אבטחה שתתמקד בגנים האוטונומיים שבהם אין מאבטח. עוד הם דורשים שבכל גן שאין בו מאבטח קבוע תותקן מצלמת שער שתראה לאנשי הצוות בתוך הגן מי נמצא בשער מבלי לפגוע מדי בשגרת הגן.

   

  בזיכרון יעקב הודיעו הורים לתלמידים בבית הספר הדמוקרטי "קשת" כי ישביתו את הלימודים החל ממחר ועוד הודעה חדשה. בבית הספר לומדים 330 תלמידים בגילי גן עד י"ב. בית הספר ממוקם יותר מעשור במבנים ארעיים, ולטענת ההורים התלמידים לומדים בתנאים לא ראויים.

   

  לקראת פתיחת שנת הלימודים בגבעתיים

  לקראת פתיחת שנת הלימודים בגבעתיים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  ארכיון ()
  ארכיון

  "מוליכים אותנו שולל כבר שנים", אמרה אליס שני, נציגת ההורים בבית הספר. "לפני שש שנים הבטיח לנו ראש המועצה הקודם שידאג למבנה קבע, ועד היום זה לא קרה. ראש המועצה החדש הבטיח גם כן שיטפל, וגם הפעם כלום לא קורה. אנחנו מבינים שייקח זמן להקמת מבנה קבוע, אז לפחות דורשים תוספת של קרוונים בשנת הלימודים הזו. התלמידים לומדים בצפיפות, אין מקום התכנסות, מגרש הספורט לא מקורה, בית הספר צמוד לשכונת מגורים ומפריע לתושבים, זה לא מקום שמיועד לבית בית ספר".

   

  ההורים הודיעו כי מחר יקיימו הפגנה מול המועצה וכי החל מיום ראשון יערכו שם שיעורים לתלמידים ומשמרות מחאה.

   

  בפתח תקווה מאיימים הורי התלמידים בבית הספר "מעוף" להשבית את הלימודים. בבית הספר, שצפוי לפעול בשנה במבנה חדש, לומדים כ-300 תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הוריהם מאיימים להשבית את פתיחת שנת הלימודים במחאה על עבודות הבנייה שנעשות בו ושטרם הסתיימו - וגם על ביטול מערך ההסעות.

   

  "בית הספר נראה כמו אתר בנייה", אמרו הורים. "עובדים רבים נמצאים בשטח המבנה, טרקטורים, מנופים. על הקיר החיצוני של הבניין טרם נתלה שלט עם שם בית הספר, ושער הכניסה טרם הוצב. המקום נראה כמו אתר בנייה. מי מבטיח לנו שהמבנה עבר ביקורת בטיחות? שהמדרגות עומדות בתקן? שלא ייפול אריח?" מהעירייה נמסר בתגובה כי בית הספר יהיה מוכן לקליטת התלמידים עד מחר.

   

  בבית ספר אחר בפתח תקווה, "פיק"א", הודיעו ההורים כי ישביתו את הלימודים משום שהעירייה הקצתה חלק מהמבנה לעמותה חרדית, בעוד ילדי כיתה א' לומדים בקרוונים. בבית הספר היסודי פיק"א לומדים כ-600 תלמידים והוא נמצא במרכז העיר. זהו אחד מבתי הספר הוותיקים בישראל, והוא פועל כבר 130 שנים. לפני כמה שנים הופקע חלק מבניין בית הספר לטובת משרדים של העירייה, ותלמידי כיתה א' נאלצו ללמוד בקרוונים. כעת פונו משרדי העירייה וההורים קיוו שהשטח יוחזר לבית הספר, אך הם גילו כי המשרדים שפונו הועברו לעמותה חרדית פרטית. בעוד העירייה טוענת שמדובר בצורך זמני בלבד, ההורים הודיעו כי כל עוד המבנה לא חוזר אליהם - שנת הלימודים לא תיפתח.


  עובדי תוכנית שלבים המאוגדים ב"כוח לעובדים" הודיעו שלא יפתחו את שנת הלימודים. מדובר ב-600 עובדים, בהם כ-450 מורים וכן קלינאי תקשורת, סייעות ומטפלים פרה-רפואיים, שמלמדים 5,000 תלמידים ותלמידות חולים בביתם. התלמידים הם גילאי גן חובה ועד י"ב, שסובלים בין היתר מסרטן, מחלות ניווניות ובעיות פסיכיאטריות.

   

  המורים מוחים על סחבת במשא ומתן שמנהלת עימם קרוב לשנה חברת הקבלן "קדימה מדע", המפעילה את התוכנית במימון משרד החינוך.

   

  בימים האחרונים פועל במשרד החינוך מוקד לפניות ציבור. אתמול הוא פעל מ-8:00 בבוקר ועד 18:00 בערב, ובפרק זמן זה התקבלו 504 שיחות (שלשום נרשמו 549 שיחות). 45% מהשיחות אתמול היו פניות הורים, 22% של תלמידים בוגרים, 16% של עובדי הוראה, 8% של סטודנטים, 6% של אזרחים ו-1% מהפניות היו של תלמידים פעילים.

   

  נושאי הפניות היו מגוונים: 19% עסקו בבחינות הבגרות, 12% בכוח אדם בהוראה, 8% ברישום והעברות תלמידים, 8% נוספים פנו באשר להסעות ולבעיות בגני ילדים, 6% פנו בנושא מלגות לסטודנטים, 5% בנושא לתשלומי הורים ו-6% התעניינו במגמות, כיתות הקבצות וחינוך מיוחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "התלמידים שלא ילמדו: שביתות מתוכננות בערים שונות בארץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים