שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בזנזיבר ובבריכה: מסע החגיגות של זוג השודדים
  בר בן סעדון (26) ויובל מוצפי (19) צולמו בבריכה יומיים לאחר ששדדו 90,000 שקלים משני בנקים בתוך חצי שעה. הם תייגו את עצמם בזנזיבר בעיצומו של מסע הפורענות. מראשל"צ ועד באר יעקב: מעשי השוד בבנקים ובסניפי הדואר ותמונות האושר בפייסבוק

   

  תיעוד אחד ממעשי השוד בראשון לציון    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זה התחיל ב-19 במרס, בשעה 20:08. בר בן סעדון, בן 26 מראשון לציון, הגיע אז ברכב קאיה פיקנטו לסניף דואר בראשון לציון, כשעל פניו מסכה ומשקפיים, על ידיו כפפות והוא מצויד באקדח אוויר. הוא ניגש לדלפק של אחת הכספריות, כיוון את האקדח כלפי מטה, דרך אותו ואמר לה: "תביאי את כל הכסף". בהמשך פנה לכספרית נוספת ודרש ממנה: "תוציאי את כל מה שיש לך בקופה". ללקוחות הורה: "לא לזוז מהמקום".

   

  השוד הזה, שבו שדד בן סעדון 11,970 שקלים, היה הראשון בשורה ארוכה של מעשי שוד שעל פי כתב האישום ביצע בן סעדון בסיוע בת זוגו יובל מוצפי (19). במשך חמישה חודשים היה בן סעדון אחראי ל-11 מעשי שוד באזור המרכז ולקח לכיסו 400 אלף שקל. בכל אותו הזמן העלו בני הזוג הצעירים תמונות לפייסבוק שבהן חגגו את החיים הטובים.

   

  שבוע לאחר המקרה הראשון שדד בן סעדון 30,200 שקלים מסניף דואר בחולון וימים ספורים אחר כך העלה לפייסבוק תמונה שבה תייג את אהובתו, לצד הכיתוב "תמונה ראשונה מסיפור שלא ייגמר לעולם". ב-16 באפריל הוא שדד 48,350 שקלים מבנק דיסקונט בחולון וב-15 במאי שדד 93,300 שקלים מבנק מזרחי טפחות בראשון לציון - לאחר שמוצפי כתבה לו: "בר, אם אתה מביא מחר מאה אלף אנחנו סוגרים חתונה". הוא חזר לשני סניפים נוספים של הבנק ושדד שוב. 

   

  ההמשך היה מעט דרומה יותר בשפלה. ב-15 ביוני, בשעה 16:45, שדד בן סעדון 69,450 שקלים מסניף בנק הפועלים בבאר יעקב ופחות מחצי שעה לאחר מכן נכנס לבנק דיסקונט ביבנה ושדד 21,930 שקלים נוספים. יומיים בלבד אחר כך השניים צולמו יחדיו, והכיתוב שהוסיף לתמונה הוא "קיץץץץ. בריכה פרטית".

   

  גם במהלך הקיץ נמשך מסע הפורענות של בני הזוג. ב-18 ביולי בשעה 13:20 נשדד בנק דיסקונט בחולון ונגנבו ממנו 42,500 שקלים, 40 דקות אחר כך חזר בן סעדון לסניף מזרחי טפחות בראשון לציון ושדד עוד 10,700 שקלים. כל זאת קרה לאחר שבן סעדון העלו תמונה לפייסבוק עם מוצפי, כביכול באי האפריקני זנזיבר, עם הכיתוב "זוכרת שדיברנו אז על זנזיבר?".

   

  שני מעשי השוד האחרונים, לפני המעצר של השניים, היו בסניף דואר בחולון (שאותו שדד בן סעדון כמה חודשים לפני כן) ובבנק לאומי בחולון, משם נשדדו 56,300 שקלים. בן סעדון נאשם בשורת סעיפים, בהם 11 מעשי שוד בנסיבות מחמירות, ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות. מוצפי נאשמת בשוד בנסיבות מחמירות, סיוע לשוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע.

  הסנגור עו"ד נס בן נתן
  הסנגור עו"ד נס בן נתן

  בכמה מקרים חילקו ביניהם השניים תפקידים - מוצפי צילמה את מבנה דלפק הכספרים ותיארה אותו במסרונים לנאשם וכן בדקה שעות פתיחה של הבנקים. היא אף עודדה אותו לבצע את עבירות השוד. בן סעדון הודה בחקירותיו בביצוע כל מקרי השוד, ואקדח אוויר אחד נתפס ברשותו. בביתו נמצאה מסכת פנים שחורה.

  עדות נוספת היא של בעלי חברת אופנועים שסיפר שהשכיר לבן סעדון אופנועים וקסדות שונות במועדים המתאימים לאירועי לשוד.

   

  בחקירתה הטילה מוצפי את מלוא האחריות לביצוע העבירות על בן זוגה, וכשהוצגו בפניה ההתכתבויות והתמונות המפלילות היא בחרה לשמור על זכות השתיקה. אך באחת החקירות מסרה כי ידעה שהוא מתכוון לשדוד בנק, ידעה שהוא מביא כספים אסורים והתוודתה שהוא ביקש ממנה לבדוק עבורו חדשות על אודות מקרי שוד.

   

  עורך הדין נס בן נתן, המייצג את מוצפי, מסר: "הנאשמת מכחישה את המיוחס לה. אין לה קשר לסיפור, זה מעצר מיותר לחלוטין. עצם העובדה שאדם יודע שחברו עושה דבר - לא הופך אותה ישר לשותפה". עורך הדין רפאל רפאלוב, המייצג את בן סעדון, אמר: "ברור שבחלק מהאירועים יש פה הודאה סתמית על ידי לחץ שהופעל עליו. האישום הוגש היום, נבדוק את הכול ונתייחס בהמשך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בזנזיבר ובבריכה: מסע החגיגות של זוג השודדים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים