שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רבבות יפונו בפרנקפורט בנטרול פצצה ממלחמת העולם
  60 אלף איש נדרשו להתפנות לקראת פירוק פצצה בריטית במשקל 1.5 טון - הפינוי הגדול מסוגו בגרמניה מאז סוף מלחמת העולם השנייה. גם בתי חולים פונו. פירוק פצצה גם בעיר קובלנץ, 21 אלף מתפנים

  צוותים בשירותי החירום של פרנקפורט החלו לפנות היום (שבת) שני בתי חולים בעיר, לקראת נטרול של פצצה גדולה ממלחמת העולם השנייה. כ-60 אלף תושבים צפויים לעזוב את הבתים בראשון בבוקר – הפינוי הגדול מסוגו בגרמניה מאז המלחמה. יותר ממאה מאושפזים בבתי החולים, כולל פגים וחולים בטיפול נמרץ, פונו היום לקראת נטרול הפצצה.

   

  פינוי נוסף נרשם היום בעיר קובלנץ, אחרי שפצצה במשקל 500 ק"ג ממלחמת העולם השנייה נמצאה השבוע באתר בנייה. כ-21 אלף אזרחים התבקשו לעזוב את הבתים ומקומות העבודה בעיר במערב גרמניה. גם אסירים הועברו למקום מבטחים.

  באתר הבנייה שבו נמצאה הפצצה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  באתר הבנייה שבו נמצאה הפצצה(צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)
   
   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  סנאי ליד אתר הבנייה (צילום: AP) (צילום: AP)
  סנאי ליד אתר הבנייה(צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  המשטרה תפרק פצצה בריטית במשקל 1.4 טון. היא התגלתה באתר בנייה במחוז ווסטנד, שבה גרים רבים מעשירי העיר. הפינוי הגדול הוא ברדיוס של 1.5 ק"מ ממקום הפצצה. מלבד שני בתי החולים יפונו גם תחנות משטרה, כבישים, תחנות רכבת תחתית והבנק הפדרלי של גרמניה, שבו עתודות זהב בשווי 70 מיליארד דולר.

   

  האזרחים נדרשים לפנות את האזור עד שמונה בבוקר. המשטרה תגיע לכל בית ותצלצל בפעמון במטרה להבטיח שהתושבים אכן מתפנים. המשטרה תשתמש במסוקים ובמצלמות כדי לוודא שאף אחד לא נשאר באזור. מפקדי המשטרה ושירותי הכבאות בפרנקפורט אמרו שבמידת הצורך הם ישתמשו בכוח, כדי לפנות את התושבים מהאזור שבו תנוטרל הפצצה.

   

  מדי שנה נמצאות בגרמניה פצצות במשקל כולל של אלפיים טון, חלקן מתחת לבניינים. בחודש יולי פונה גן ילדים אחרי שהצוות גילה שעל המדף, ליד צעצועי הילדים, יש פצצה ממלחמת העולם השנייה שלא התפוצצה.

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  את פצצת ה-HC 4000 הפיל ככל הנראה חיל האוויר הבריטי. במהלך המלחמה נהרגו כ-600 אלף בני אדם בהפצצות של מטוסים בריטיים ואמריקניים בגרמניה – כ-1.5 מיליון טון של פצצות. לפי ההערכה בגרמניה כ-15% מהפצצות שנפלו לא התפוצצו וחלק מהן נקברו עמוק באדמה.

   

  הכבישים באזור יישארו מחר סגורים לפחות שעתיים אחרי נטרול הפצצה, במטרה לאפשר להחזיר את המאושפזים לבתי החולים. העירייה פתחה את המקלטים לרווחת התושבים, ורוב המוזיאונים בעיר מציעים כניסה ללא תשלום מחר בבוקר. חלק ייפתחו מוקדם מהרגיל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים