שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הצוללות: היועץ הפוליטי שלום שלמה העיד במשטרה
  בשנים 2009-2006 היה שלמה יועצו של ראש הממשלה ובעברו גם יועץ של השר בנט

  שלום שלמה, היום בלהב 433 (צילום: אבי מועלם)
  שלום שלמה, היום בלהב 433(צילום: אבי מועלם)

  היועץ הפוליטי שלום שלמה הגיע היום (ג') למשרדי יחידת החקירות המרכזית להב 433 בלוד כדי למסור עדות בפרשת הצוללות. שלמה, ששימש יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנים 2009-2006, היה בעברו גם יועץ של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט.

   

  שלמה הוזמן בעקבות מידע שמסר עד המדינה מיקי גנור. יש לציין כי בשלב הזה הוא אינו חשוד ומדובר במסירת עדות בלבד.

   

  "פרשת הצוללות" המכונה גם פרשת כלי השיט או תיק 3000, עוסקת בחשד לשוחד רחב היקף שניתן לשורת עובדי ציבור בכירים, סביב עסקת רכש כלי שיט מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ ואחזקתם.

   

  עד המדינה גנור, שהיה נציג התאגיד הגרמני, סיפק למשטרה מידע על פעילות השוחד לכאורה. בין החשודים - המשנה לשעבר לראש המטה לביטחון לאומי אבריאל בר יוסף, מפקד חיל הים לשעבר האלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום ומי שהיה ראש לשכת ראש הממשלה, דוד שרן. כן נעצרו השר לשעבר מודי זנדברג (על חלקו בפרשה כאיש עסקים) ויועצו של השר יובל שטייניץ, רמי טייב. שטייניץ יידרש למסור עדות בהמשך.

   

  את גנור ייצג עורך הדין דוד שמרון, איש סודו וקרוב משפחתו של ראש הממשלה נתניהו. גם שמרון חשוד בפרשה - אך לא בשוחד. היום הגישה המדינה תשובה לעתירה לבג"ץ בדרישה לחקור את נתניהו. "פורסם בפברואר כי באותו שלב ולאור הממצאים שנאספו ראש הממשלה אינו חשוד בפרשה", נכתב. "פרטים נוספים יפורסמו, ככל הניתן, בהתאם להערכתן המקצועית של רשויות אכיפת החוק ביחס להשפעת הפרסום על החקירה ומהלכיה ובשים לב לאיזון כלל השיקולים הצריכים לעניין לרבות זכות הציבור לדעת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פרשת הצוללות: היועץ הפוליטי שלום שלמה העיד במשטרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים