שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שכר רה"מ יגדל ב-3,000 שקל בעקבות הפחתה בתשלומי הרכב
  ראש הממשלה בנימין נתניהו יקבל את התוספת לשכרו בעקבות בקשת החשב הכללי להפחית את התשלום עבור השימוש ברכב השרד הממוגן. את התוספת יקבלו גם שרי הביטחון והחוץ. ח"כ מיקי רוזנטל: "בקשה חצופה". ועדת הכספים הגבילה את ההחלטה לעד סוף שנת 2017
  ועדת הכספים אישרה היום (ד') את בקשתו של החשב הכללי להוסיף לשכרו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תוספת של 33,576 שקל עקב הפחתת התשלום עבור השימוש ברכב השרד הממוגן שנמצא בשימושו. על חשבון התוספת הזאת יקבל נתניהו רטרואקטיבית החודש את החלק היחסי מההפרש בסך 22,384 שקל שהצטבר לזכותו כתוספת לשכרו עבור החודשים ינואר-אוגוסט. היתרה תשולם לו כתוספת של 2,798 שקל לשכר החודשי מספטמבר עד דצמבר. התוספת היא לבסיס השכר ברוטו שיעבור את הסף השנתי של 640 אלף שקל.

   

  רוני חזקיהו (צילום: גיל יוחנן)
  רוני חזקיהו(צילום: גיל יוחנן)

   

  התוספת תמומן מקופת המדינה שתגלם את ההפרש כתוצאה מההפחתה אותה אישרה הוועדה לבקשת החשב, אשר תחול גם על שכרם של שרי הביטחון והחוץ של נשיאי בית המשפט העליון. הנימוק הוא שתפקידם מחייב את השימוש ברכב שרד ממוגן בשריון מיוחד, ועל כן לא הם צריכים לממן את מלוא הכנסתם הזקופה (לפי הוראות מס הכנסה) בגין תוספת השריון לעומת 5,952 שקל בחודש הנזקפים לחובתם של כל החייבים ברכב משוריין רגיל. נתניהו לא יקבל תוספת עבור תיק החוץ שהוא מחזיק בו.

   

  נוכח הביקורת, התוספת הוגבלה עד סוף השנה

  עם זאת, הוועדה דחתה את בקשת החשב הכללי להפחתה גורפת של "תוספת השריון" לכל החייבים ברכב שרד

  ממוגן והגבילה אותה לשנה השוטפת - עד סוף 2017, נוכח ביקורת הח"כים בראשם היו"ר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שהתפלא מדוע ההחלטה לא חלה לפחות גם על יו"ר הכנסת ויו"ר האופוזיציה שנמנים על שביעיית הזכאים לתואר "סמלי השלטון". גפני הודיע שלגבי שני האחרונים הוא יציע לוועדת הכנסת לאמץ חובת השימוש והמימון ברכב הממוגן המיוחד בהיותם מחוץ לטווח הסמכות של ועדת הכספים לאישור שכר השרים. בנוסף גפני העלה דרישה זו גם לרשות המסים, להשוואת מיסוי הרכב של כל זכאי הצמרת או לשנות את שיטת המיסוי כי לא מדובר כאן בטובת הנאה.

   

  גפני, וחברים בוועדה, יצאו גם נגד גילום הפרשי המס שיוחזרו לזכאים שמהווה העלאה של שכר הנטו. ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הטיח בחשב הכללי שבקשתו "חצופה" ובהחלט יש כאן מקום לתיקון שיטת המיסוי בכלל, בראש ובראשונה למיסוי שכר הבכירים. המשנה למנהל רשות המסים מירי סביון הגיבה: "מדובר בנושא בעייתי אבל אנחנו חושבים שלא נכון לפרוץ פה דרך בשום מקום כי החקיקה לא מאפשרת גמישות בשווי השימוש בתחשיבי המס למעט אולי בנושא מחיר המיגון". לפיכך הגבילה הוועדה את יישום בקשת החשב עד סוף 2017 כדי לתת לרשות, למשרדי האוצר המשפטים ולוועדה פסק זמן לדיון נוסף על עצם הבקשה או להעלאת חלופות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שכר רה"מ יגדל ב-3,000 שקל בעקבות הפחתה בתשלומי הרכב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים