שתף קטע נבחר

מסתמן: לחץ החרדים ימנע עבודות ברכבת בחגים

ברקע המאבק של הסיעות החרדיות למנוע את עבודות רכבת ישראל בשבת, הנחה שר העבודה והרווחה כץ את אנשי משרדו לתשומת לב לרגישות הציבור בתקופת חגי תשרי. ההערכה: לא יתקיימו עבודות בראש השנה

 

ארכיון (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
ארכיון(צילום: איתי בלומנטל)

לא רק קדושת השבת: הסיעות החרדיות הפעילו בימים האחרונים לחץ פוליטי כבד על מנת למנוע את קיום העבודות של רכבת ישראל בשבת, ואף הדגישו כי נושא המנוחה בחגי תשרי הקרובים חשוב להם במיוחד. הלחץ הופעל באמצעות חברי הכנסת, רבני המפלגות והתקשורת החרדית.

 

מחר (יום ה') צפויות הסיעות החרדיות לקיים כנס בהשתתפות רבנים מש"ס ומיהדות התורה כדי לגבש עמדה אחידה ולהבהיר שאם יתקיימו עבודות במועדים אלה - נציגי החרדים בכנסת לא יעברו על כך לסדר היום.

 

בתחילת השבוע נפגשו נציגי הסיעות החרדיות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהירו את עמדתם בצורה נחרצת. בעקבות התערבות לשכת ראש הממשלה וסיבות נוספות הודיע שר העבודה והרווחה חיים כץ כי תתקיים בחינה יסודית של הדברים.

השר כץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השר כץ(צילום: אלכס קולומויסקי)

גורמים במשרדו של כץ העריכו כי ככל הנראה לא יתקיימו עבודות בראש השנה, ביום כיפור וייתכן שגם בסוכות.

 

בהודעה שיצאה הערב ממשרדו של השר נאמר כי "ברוח חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, שר העבודה והרווחה חיים כץ הנחה את הגורמים המקצועיים לבחון את ההיתרים להעסקת עובדים ברכבת ישראל ביום מנוחתם השבועית, ולנהוג בתקופת חגי תשרי בשים לב לרגישות הציבור באותם הימים ולחשיבות ימי התשובה לעם היהודי".

 

עוד נאמר בהודעה כי "שר העבודה והרווחה שוקל להנחות את גורמי המקצוע במשרד לבחון את בקשות הרכבת מוקדם ככל האפשר על מנת להימנע מלחצים שיכולים להיווצר בשל לוח זמנים דחוק".

 

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור, פרסם הודעה שלפיה סוכם עם מנכ"ל משרד העבודה והרווחה כי הוועדה המאשרת עבודות בשבת תבחן לעומק מתן היתרים לעבודה בשבת תוך התחשבות והתבססות על שיקולי פיקוח נפש וחוות דעת מקצועית. עוד צוין בהודעה כי העבודות לחודש הקרוב יופסקו וכי הוועדת המאשרת היתרים לעבודות בשבת תדון בבקשות בהתראה ארוכה יותר מזו שהייתה עד כה.

 

ח"כ בן צור ציין כי "הישגים חשובים אלו הם רק חלק מהדרך להסדרת מעמד השבת כראוי למדינה בעלת צביון יהודי. פעילות יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי, ראשי הסיעות החרדיות וחברי 'ועדת הארבעה' נותנת מענה מקיף לנושא חשוב כמו השבת בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים