שתף קטע נבחר

גדעון סער: "לשמור על ממלכתיות, לא לרדת לשוליים"

מאות חברי ליכוד הגיעו לאור יהודה לטקס הרמת כוסית לראש השנה שערך השר לשעבר. סער הבהיר כי יש לשמור על המפלגה: "הליכוד הוא מוביל הדרך ומתווה הכיוון". בנוסף, התייחס לחקירות סביב ראש הממשלה: "מייחל שהשנה החדשה תביא עמה בשורות טובות לנתניהו"

 

השר לשעבר גדעון סער ערך הערב (ד') טקס הרמת כוסית באור יהודה לרגל ראש השנה המתקרב. באירוע, שהפך למפגן כוח פוליטי בהשתתפות מאות חברי ליכוד בהם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אמר סער: "הליכוד היה תמיד תנועה ממלכתית. כך למדנו ממורנו מנחם בגין עליו השלום. הליכוד הוא הזרם המרכזי. הוא מוביל הדרך ומתווה הכיוון. הוא אינו מפלגת שוליים ואסור שירד לשוליים. עלינו לשמור על מערכות המדינה החשובות ולכבדן".

 

סער התייחס גם לראש הממשלה בנימין נתניהו המתמודד בימים אלה עם חקירות ואמר: "לפני כ-19 שנה, כשהייתי בן 32, מינה אותי ראש הממשלה נתניהו לתפקיד מזכיר הממשלה. מאז, במשך שנים רבות עשיתי לצידו דרך ארוכה – גם כשר בממשלות בראשותו, וגם בימים ששירתנו באופוזיציה כשהובלתי את הסיעה בכנסת. ביחד הורדנו את 'קדימה' מהשלטון וביחד החזרנו את הליכוד להנהגת המדינה ב-2009. עבדנו ביחד בהבנה, מתוך קרבה ובשיתוף פעולה – למען המדינה".

סער עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראש העיר עכו שמעון לנקרי ()
סער עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראש העיר עכו שמעון לנקרי


 

השר לשעבר הוסיף כי "כדרך החיים, היו לנו גם מחלוקות. זה לא שינה את העובדה החשובה ביותר: שאנחנו מאמינים באותה דרך - הדרך הלאומית, החשובה לעתיד עמנו. מנחם בגין אמר שגם המובן מאליו ראוי שייאמר. המובן מאליו הוא שאין לשפוט אדם לא בכותרות עיתונים, לא ברשתות החברתיות ולא בכיכרה של עיר. יש רשויות תביעה ושיפוט בישראל ורק הן מוסמכות להחליט. ראש ממשלת ישראל – שתרומתו למדינה במהלך כל חייו גדולה מאוד – זכאי למה שנכון לגבי כל אזרח במדינה. ערב השנה החדשה אני מקווה ומייחל שהשנה החדשה תביא עימה בשורות טובות לראש הממשלה שלנו".

 

הוא אמר כי לעולם אין לוותר על שטחים וכי יש להביא לישראל גל עלייה חדש של יהודים מהעולם. "אנחנו מתנגדים להקמת מדינה פלסטינית ממערב לירדן כי אנחנו מבינים שבאופן בלתי נמנע הדבר הזה יביא לאובדן השליטה הביטחונית והדמוגרפית ויביא לאיום על המפעל הציוני. לכן – לא ניתן לזה לקרות", הדגיש סער.

 

סער גם התייחס להחלטתו לחזור לחיים הציבוריים: "חזרתי כפי שהבטחתי. חזרתי בשביל הילדים שלנו. חזרתי עם אנרגיות ותוכניות חדשות, לשרת את הציבור ב-20 השנים הבאות. באתי לתת את כל מה שאני יודע ויכול. הכותרת של הערב הזה היא בת ארבע מילים – ליכוד חזק לעתיד ישראל. אני מאמין שחשוב שתנועת הליכוד תהיה חזקה כדי להוביל את המדינה ולהבטיח את עתידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים