שתף קטע נבחר

שדה התעופה המפורסם בסן מרטן נהרס

האי הקריבי סן מרטן מפורסם בעיקר בזכות שדה התעופה שלו והנחיתות המרהיבות שבו, כאשר המטוסים נוחתים ממש מעל ראשי המתרחצים בחוף. בשעות האחרונות הוא הוכרז כ"בלתי שמיש" לאחר שנהרס לחלוטין בעקבות ההוריקן "אירמה". צפו בתמונות מההרס

 

 

האי סן מרטן שבאיים הקריביים ספג עד כה את הנזקים הכבדים והקטלניים ביותר בעקבות סופת ההוריקן "אירמה" וחלקים רבים ממנו הוצפו או נהרסו לחלוטין. כעת הגיע תורו של שדה התעופה באי ואחד המפורסמים בעולם.

 

השדה נמצא בחלקו ההולנדי של האי (האי מחולק בין צרפת והולנד) וידוע בשל הקרבה הגדולה שלו לחוף הים הקריבי, אשר במרבית ימות השנה הוא עמוס ברוחצים - תיירים ומקומיים. הקרבה הזאת יוצרת נחיתות מרהיבות ואף מבהילות, מאחר שהמטוסים נוחתים ממש קרוב מעל ראשי המתרחצים בחוף ולעיתים אף מעיפים אותם ואת החול מעוצמת הנחיתה.

השרוולים התמוטטו וקרסו כתוצאה מהרוחות ()
השרוולים התמוטטו וקרסו כתוצאה מהרוחות
  
צילומים ששחרר משרד ההגנה ההולנדי מחלקו ההולנדי וההרוס באי ()
צילומים ששחרר משרד ההגנה ההולנדי מחלקו ההולנדי וההרוס באי

בימים בהירים יותר: הנחיתות המרהיבות מעל המתרחצים בחוף סן מרטן ()
בימים בהירים יותר: הנחיתות המרהיבות מעל המתרחצים בחוף סן מרטן
  

בשעות האחרונות רוחות במהירות של כ-300 קמ"ש חרבו את השדה "הנסיכה ג'וליאנה", מוטטו את שרוולי המטוסים (בתוכם עוברים הנוסעים אל ומהמטוס לשדה), שטח השדה עצמו כוסה בפסולת ובחול, גדרות הביטחון במקום הופלו ואולם קבלת הפנים בשדה מוצף כולו כתוצאה מהגלים הגבוהים.

אולם הנוסעים בשדה "הנסיכה ג'וליאנה" מוצף והרוס ()
אולם הנוסעים בשדה "הנסיכה ג'וליאנה" מוצף והרוס

"הרס עצום": השדה בלתי נגיש לעת עתה ()
"הרס עצום": השדה בלתי נגיש לעת עתה

אומנם מסלול הנחיתה נותר בשלמותו אבל חיל הים ההולנדי הגדיר את נמל התעופה כ"בלתי נגיש" לעת עתה. כאמצעי זהירות, השדה "הנסיכה ג'וליאנה" השהה את כל הפעולות עוד לפני שהסערה פגעה בו.

 

לדברי ראש ממשלת הולנד מארק רוטה, סופת ההוריקן גרמה "להרס עצום" לצד ההולנדי של האי וניתקה את תושביו מחשמל ומגז. רוב ההתקשרות של האי עם העולם מתבצעת כרגע באמצעות הצבא ההולנדי. "אין בהירות עדיין לגבי הקורבנות", הדגיש רוטה.

 

הצי ההולנדי הציב שתי ספינות מול חופי האי מהן נאספו תמונות עם מראות הבתים ההרוסים. בתי המלון והסירות שניזוקו כולם. זאת במקביל לתמונות שצולמו ממסוקים באזור. הרשויות הצרפתיות ספרו לפחות שמונה הרוגים בצד הצרפתי של האי ונזק כבד לרכוש נגרם כתוצאה מהסופה החזקה, בדרגה 5 - הגבוהה ביותר.

ההרס ממבט על: שדה התעופה והבתים הוצפו ()
ההרס ממבט על: שדה התעופה והבתים הוצפו
 

גורם צרפתי אמר כי "לא מדובר במניין ההרוגים הסופי, לצערנו. לא הצלחנו עם כוחות ההצלה לסרוק את האי כולו". גורם רשמי מסר כי הנזק באי כבד מאוד, ו-95 אחוזים מהחלק הצרפתי באי נהרסו כליל.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרס כבד בשדה התעופה המפורסם בסן מרטן
מומלצים