שתף קטע נבחר

250 שחקנים חתמו על עצומה נגד כדורגל בשבת

בניסיון למנוע מראש הממשלה לחתום על היתר לקיים משחקים ביום המנוחה, נאספו חתימות של שחקנים רבים בליגת העל ובליגה הלאומית, ביניהם הקפטנים של בית"ר ירושלים, מכבי נתניה, הפועל חיפה והפועל תל אביב: "כל מבוקשנו הוא לנוח עם בני משפחותינו בשבת"

 

שחקנים רבים בליגת העל, כולל קפטנים של קבוצות בכירות, יצאו היום (חמישי) באופן חד משמעי נגד כדורגל שבת. בין החותמים נכללים הקפטנים של בית"ר ירושלים, מכבי נתניה, הפועל חיפה והפועל תל אביב - איתי שכטר, ערן לוי, עדן בן בסט ואביחי ידין. יותר מ-250 שחקנים מליגת העל ומהליגה הלאומית חתמו על העצומה המיועדת לראש הממשלה בנימין נתניהו וקוראת לו שלא לאשר את המשך קיום המשחקים ביום המנוחה.

 

בעצומה שנשלחה לראש הממשלה הם חתמו על ההצהרה הבאה: "אנו, שחקני הכדורגל בליגת העל ובליגה הלאומית החתומים מטה, פונים אליך בבקשה אישית בשמנו ובשם בני משפחותינו: תפסיק את משחקי הכדורגל בשבת ואל תחתום על היתר כללי או פרטני כלשהו להעסקת שחקני הכדורגל ביום המנוחה השבועי שלנו.

 

איתי שכטר. גם הוא חתם (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
איתי שכטר. גם הוא חתם(צילום: עוז מועלם)

 

"לאורך כל ימות השבוע אנו מתאמנים ומשחקים קשה, וכל מבוקשנו הוא לנוח עם בני משפחותינו ביום השבת, שהוא יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל.

שחקנים צריכים לנוח בשבת כדי להטעין מצברים ולצבור כוחות לאימונים ולמשחקים מוצלחים על המגרש במהלך כל השבוע.

 

"בבקשה ממך, אל תפגע בזכות היסוד הבסיסית שלנו כעובדים הזכאים ליום מנוחה שבועי, שהוא הבשורה ההיסטורית הכבירה שהעם היהודי הביא לאומות העולם! כפי שכבר הורו הן בית הדין לעבודה בתל אביב והן שופטי בית המשפט העליון בעתירה לבג"ץ שהגישה בשמנו 'התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית', תפסיק את משחקי הכדורגל בשבת ואל תוציא היתר להעסקתנו בשבת בניגוד לרצוננו", לשון המכתב.

 

נתניהו. יחתום או לא יחתום? (צילום: מארק ישראל סלם) (צילום: מארק ישראל סלם)
נתניהו. יחתום או לא יחתום?(צילום: מארק ישראל סלם)

 

נכון לחמישי בצהריים חתמו על העצומה 257 שחקנים. החתימות נאספו תוך 12 שעות וקצב ההצטרפות ממשיך ועולה. הכדורגלנים חתמו בשמם לקראת חתימה אפשרית של ראש הממשלה על מתן היתר העסקה בשבת לעובדים בתחום הכדורגל, שיאפשר את המשך המשחקים ביום המנוחה.

 

מעבר לקפטנים, חתמו על ההצהרה שחקנים כמו דור פרץ ממכבי תל אביב, רועי גורדנה מבני יהודה, עומר דמארי ממכבי חיפה, שובל גוזלן מקריית שמונה, ישראל זגורי מבני סכנין, חן עזרא מבית"ר ירושלים, ואפילו המאמן רן בן שמעון, כמו גם שוער הנבחרת אריאל הרוש.

 

"אל תפגע בזכות היסוד הבסיסית שלנו". עומר דמארי (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
"אל תפגע בזכות היסוד הבסיסית שלנו". עומר דמארי(צילום: ראובן כהן)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים