שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: איש עסקים המקורב מאוד לשטייניץ נחקר באזהרה

המקורב זומן לחקירה באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בעקבות עדותו של מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות. בשבוע שעבר נעצרו מקורבים נוספים לשטייניץ, בהם דוד שרן, ששימש ראש לשכת נתניהו בעבר וגם ראש לשכתו של שטייניץ, וגם יועצו הפוליטי רמי טייב

 

הסתעפות נוספת בפרשת הצוללות : איש עסקים המקורב מאוד לשר האנרגיה יובל שטייניץ נחקר הבוקר (א') באזהרה במסגרת הפרשה. האיש, שהינו גם עסקן פוליטי, זומן לחקירה באזהרה בשל עדותו של עד המדינה בפרשה, מיקי גנור.

 

המקורב הוא אינו הנחקר היחיד בסביבתו של שטייניץ בפרשה. בשבוע שעבר נעצר יועצו הפוליטי רמי טייב, שנחשד בפרשה בקבלת שוחד, תיווך לשוחד בין איש עסקים לאיש ציבור מכהן והלבנת הון. יחד עמו נעצר גם דוד שרן, ששימש ראש לשכתו של שטייניץ בעת ששימש שר האוצר ולאחר מכן מונה לתפקיד ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

אדם נוסף הקשור לשטייניץ הוא אחד הנחקרים המרכזיים בפרשה - אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי, שכבר נעצר בעבר במסגרת הפרשה. בר יוסף שימש מנהל ועדת חוץ וביטחון בזמן ששטייניץ כיהן כיו"ר הוועדה. שטייניץ, בעודו שר אוצר, מינה את בר יוסף ליו"ר נמל חיפה. בסוף השבוע נערכו בלהב 433 ישיבות מקצועיות לקראת זימון שטייניץ למסור עדות.

 

 

עד המדינה גנור עומת עם מפקד חיל הים לשעבר צ'ייני

לפני כשבוע התקיים עימות דרמטי בחדר החקירות בין מיקי גנור לבין מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום. עם פרוץ הגל השני של המעצרים בפרשה זומן מרום לחקירה תחת אזהרה במשרדי יחידת להב 433. הוא נחקר בחשד שקיבל מגנור מאות אלפי שקלים ככספי שוחד וטען: "קיבלתי את הכסף עבור ייעוץ שנתתי לגנור".

 

אלא שאז הפתיעו החוקרים את צ'ייני והכניסו לחדר את גנור, המשמש עד מדינה בפרשה: "נתתי לך כסף עבור העזרה שלך בפרויקט הצוללות", הטיח גנור בצ'ייני. האלוף במיל' מרום הגיב: "זה לא נכון. הכסף היה עבור ייעוץ". גנור המשיך להטיח בו: "סיפרתי להם את הכל. תספר את האמת".

 (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
(צילום: אוראל כהן)

ביום שישי התקיים בחדר החקירות עימות בין גנור לבין היועץ האסטרטגי צחי ליבר. במשטרה אומרים כי במהלך עדותו הפליל גנור את ליבר בתיווך לשוחד. במהלך חקירותיו בשבוע שעבר אישר ליבר כי העביר כספים ממיקי גנור לדוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר. מדובר לפי החשד בכספי שוחד שהועברו ב־2014 וב-2016.

 

מעדות גנור עולה כי הסיכום בינו לבין שרן היה שכספי השוחד יועברו באמצעות ליבר, וכך אכן קרה - גנור העביר סכום של 28 אלף שקלים, ואחר כך 50 אלף נוספים. "עשיתי טובה לחבר, העברתי את הכסף מגנור לשרן", סיפר ליבר בחקירתו. אחרי שסיפק את העדות הזאת, היה בטוח ליבר שהחוקרים ישחררו אותו כפי שהבטיחו, אך ביום חמישי האחרון הוארך מעצרו בחמישה ימים. בעקבות כך החליט ליבר לשתוק ולא לדבר עוד עם חוקריו. "הוא הבין שטעה ונתן למשטרה מתנות בחינם והחליט לשתוק", אמר גורם המעורה בחקירה.

 

לאחר שהבינו במשטרה שליבר לא ידבר, הם ערכו עימות בינו לבין מיקי גנור. "צחי, סיפרתי להם הכל עלינו", אמר גנור לליבר. "הם לא מחפשים אותנו, הם מחפשים אחרים". ליבר לא שיתף פעולה עם גנור, שהמשיך לנסות לדובב אותו, ואמר לו: "אמרתי את מה שהיה בינינו. אין לי הגנה כמו שלך יש". במקביל, נוכח שיקול שאולי אפשר לחתום עם ליבר על הסכם עד מדינה, הוקפצו ללהב 433 עורכי דינו של ליבר, יאיר רגב ויפה גולן, שוחחו עימו במשך כשעתיים ויעצו לו להמשיך לשתוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים