שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "התוכנית הייתה לחטוף את מנגלה ולהביאו למשפט"
  חברות אבטחה בינלאומיות וחברות חקירה פרטיות נשכרו לצורך איתורו של פושע המלחמה הנאצי, אף שהמוסד השקיע בלכידתו לא מעט מאמצים. מנהל אחת החברות סיפר בריאיון לאולפן ynet: "יהודים אמריקנים יצרו איתנו קשר וביקשו סיוע בחיפושים"

   

  המשימה: לחטוף את ד"ר מנגלה    (צילום: אביהו שפירא ואלי סגל )

  המשימה: לחטוף את ד"ר מנגלה    (צילום: אביהו שפירא ואלי סגל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חשיפת הארכיונים הסודיים של המוסד אפשרה הצצה לכישלון לכידתו של ד"ר יוזף מנגלה, כפי שחשף רונן ברגמן בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות". אך במשך השנים לא רק המוסד חיפש אחרי מנגלה, אלא גם חברות פרטיות. חברות אבטחה בינלאומיות ישראליות נשכרו לעניין הזה. איתן רילוב, לשעבר ראש אגף מודיעין עסקי וחקירות בחברת ICTS, שפך אור על פעילותו בפרשה בריאיון לאולפן ynet.

   

  "העסקנו לא מעט ראשי אגפים מהמוסד, מהשב"כ, מצה"ל, שעבדו אצלנו בפרויקטים. יום אחד, ואני כבר לא זוכר מי היו ראשי האגפים, נדמה לי שזה היה ראש אגף המוסד לשעבר, יהודים אמריקנים יצרו איתו קשר וביקשו את מעורבות החברה בחיפוש אחר מנגלה, איתורו והבאתו ארצה כדי שייעשה משפט צדק".

   

  לדבריו, "במהלך החקירה התחלנו להפעיל תהליכים שנדרשים גם במקרים פחות קשים לאתר אדם שמנסה להסתיר עצמו. המאמץ העיקרי עד אשר הפסקנו את כל התהליך היה לא בדרום אמריקה אלא באירופה. אנשים שיכלו להוביל אותנו למקום הימצאו בדרום אמריקה. היו בעניין הזה גם היבטים של ניאו-נאצים".

   

  הוא סיפר עוד כי "התוכנית הייתה שאחרי שנאתר את מנגלה - נחטוף אותו ממקום האיתור, להביא אותו למשפט בישראל". אך רילוב הסביר כי המשימה ארכה פחות משנה. "ב-1992 נעשתה בדיקה בקבר שהתגלה בברזיל שקבעה שאכן שרידים שהיו בקבר הם שרידיו של מנגלה".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""התוכנית הייתה לחטוף את מנגלה ולהביאו למשפט""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים