שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיסלו עבור 100 אלף שקל: שניים נאשמים ברצח ברחובות
  לפי האישום, יבגני גולובקו ורוסלן שצ'פטניוב נשלחו לרצוח את יוסי אטר ביוני האחרון. גורמים שהיו מסוכסכים עם אטר הציעו לשניים 50 אלף שקלים לכל אחד עבור הרצח, שתוכנן בקפידה. האקדח בזירה ועד מדינה הפילו את השניים

   

  הנאשם יבגני גולובקו בבית המשפט ()
  הנאשם יבגני גולובקו בבית המשפט
   

   

  המבצעים הואשמו, השולחים לא: יבגני גולובקו ורוסלן שצ'פטניוב הואשמו היום (ב') ברצח יוסי אטר לפני שלושה חודשים ברחובות. השניים נאשמים גם בקשירת קשר לפשע ושיבוש מהלכי משפט.

   

  לפי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי מרכז, אטר (55) ניהל את מתחם החדרים המושכרים "נייס פלייס" ברחובות, ומחודש מאי האחרון התגוררו הנאשמים לסירוגין במתחם. זמן קצר לאחר מכן פנו אל השניים גורמים עבריינים שהיו מסוכסכים עם אטר, והציעו לשניים לרצוח אותו עבור סכום כסף. השניים הסכימו לעסקה ואז החלו לקשור קשר לגרום למותו של אטר.

   

  בהכנותיהם לרצח הצטיידו הנאשמים באקדחים, התחקו אחר סדר יומו של אטר ולמדו את אמצעי האבטחה במתחם. לפי האישום, כחלק מביצוע תוכנית הרצח, ב-2 ביוני עזבו השניים את המתחם ובהמשך שבו בהיחבא, דרך פרצה בגדר, וארבו לאטר כשהם חמושים באקדחים, לבושים בבגדים שחורים ופניהם מוסוות. משהבחינו בו הולך ברחבת המתחם, התקדמו לעברו וירו לכיוונו. במהלך הירי נתקל אחד האקדחים במעצור, אך הנאשמים המשיכו את הירי מהאקדח הנוסף עד שאחד מהקליעים פגע בפלג גופו העליון של אטר. אטר מת במקום.  

   

  שכירי חרב שהוצע להם יחד 100 אלף שקל. זירת הרצח ברחובות (צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד
  שכירי חרב שהוצע להם יחד 100 אלף שקל. זירת הרצח ברחובות(צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א)
   

   

  זירת הרצח    (צילום: רן מנוסיס, תיעוד מבצעי מד"א)

  זירת הרצח    (צילום: רן מנוסיס, תיעוד מבצעי מד"א)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהמשך, לפי כתב האישום, חתכו הנאשמים את כבלי מצלמת האבטחה של המתחם ונמלטו מהזירה. עם זאת הם השאירו מאחור את האקדח שבו התגלה מעצור במהלך הרצח, ואת האקדח השני השליכו לתעלה בזמן ההימלטות. הם גם שרפו את הבגדים ששימשו לרצח, והעבירו את רכבם לאדם אחר כדי שיסייע להעלימו.

   

  בבקשת המעצר עד תום משפטם נכתב על ידי התובעת כי "במעשיהם טבועה מסוכנות בעוצמה גבוהה במיוחד, באשר השניים פעלו כשכירי חרב ורצחו את המנוח בעבור בצע כסף, תוך תכנון מקדים של הרצח". גולובקו ושצ'פטניוב נעצרו כחודש לאחר הרצח והועברו לחקירה. על פי המשטרה, תמורת הרצח אמורים היו השניים לקבל 50 אלף שקלים כל אחד, אולם בפועל קיבלו רק חלק קטן מהסכום.

   

  המשטרה פענחה את הרצח על ידי שימוש בעד מדינה, מדובבים, ובעזרת ראיות שנאספו מזירת הרצח. בחקירה המשטרתית הראשונית מסר תחילה גולובקו אליבי שקרי וטען גם כי הוא לא מכיר את אטר וכי מעולם לא שהה במתחם הצימרים. לאחר מכן טען כי עזב את מתחם הצימרים שבוע לפני הרצח. עם זאת בהמשך החקירה הודה בביצוע הרצח בפני מדובבים שהוצבו בתאו ואף מסר להם פרטים לגבי הרצח.

   

  בנוסף לכך גויס עד מדינה שהיה לו קשר חברי משמעותי לגולובקו, ואף סייע לשניים להסתתר בדירת מסתור בחיפה אחרי הרצח והסיע אותם לשם. מעדות עד המדינה עולה כי גולבקו התוודה בפניו על המעשים ומסר לו פרטים מוכמנים רבים לגבי הרצח, שרק הרוצח היה יכול לדעת. בתרגיל מתועד עם עד המדינה הודה הנאשם ברצח, ואז בעימות ביניהם הודה שוב.

   

  הנאשם השני רוסלן שצ'פטניוב, שבאמתחתו שישה רישומים פליליים בעבר, הסתבך לאחר שעל ידית הדריכה של האקדח שננטש בזירה נמצא DNA שלו. גם הוא התוודה על הרצח בפני עד המדינה ומסר לו פרטים מוכמנים רבים, ובמרבית חקירותיו שתק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חיסלו עבור 100 אלף שקל: שניים נאשמים ברצח ברחובות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א
  זירת הרצח ברחובות
  צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א
  מומלצים