שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רמי לוי מגיב לחשדות: "לא קיבלנו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון"
  בעל רשת המרכולים, שנעצר בחשד שהעסיק בקניון שבבעלותו את אשתו ואת מנהל המטה של ראש מועצת מבשרת ציון, הכחיש בתוקף את הטענה שקיבל בתמורה הטבות מס בשווי 21 מיליון שקל: "אין בסמכות ראש מועצה להפחית היטל השבחה"

   

   

  ההסתבכות של רמי לוי    (צילום: גל ארבל)

  ההסתבכות של רמי לוי    (צילום: גל ארבל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  איש העסקים רמי לוי, שנעצר אתמול בחשד למתן שוחד ועבירות מרמה והפרת ושוחרר למעצר בית, מתייחס לראשונה לפרשה שעסוקת בקניון שהקים במבשרת ציון בעלות של מיליוני שקלים. "קניון מבשרת או רמי לוי לא קיבלו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון בעניין כזה ולבטח לא בנוגע להיטל השבחה - נושא שאינו בסמכות המועצה", נמסר מטעם "רמי לוי שיווק השקמה".

   

  יחד עם לוי נעצר ראש המועצה יורם שמעון, שחשוד כי פעל להעניק לבעל רשת המרכולים הטבות מס בשווי של 21 מיליון שקל. מהפרטים שידועים עד כה עולה כי לקראת סיום בניית הקניון ביקשו לוי ושותפו תוספות בנייה של כ-3,000 מ"ר של מסחר. האישורים להרחבת הקניון התקבלו, בין היתר, בתמיכתו של שמעון.

   

  רמי לוי, אתמול במשרדי להב 433 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  רמי לוי, אתמול במשרדי להב 433(צילום: שאול גולן)
   

  לאחר מכן נדרש לוי לשלם היטלי השבחה של כ-20 מיליון שקלים. על פי החשד, מי שנחלץ לעזרתו היה ראש המועצה, שפעל בוועדה המקומית כדי להפחית את גובה ההיטלים. על פי החשד, בתמורה לאותן הטבות מונתה אישתו של ראש המועצה, ליאת שמעון, למנהלת השיווק של הקניון, ואילו עודד בר צבי, ראש מטה הבחירות של שמעון, מונה למנכ"ל הקניון

   

  בחברת רמי לוי שיווק השקמה הגיעו היום לחשדות שפורסמו והבהירו: "נושא היטל ההשבחה עדיין תלוי ועומד בפני שמאי מכריע ואובייקטיבי לפי חוק כך שלא ניתנה שום הטבה ו/או הנחה. יתרה מזו, אין בסמכותו של ראש מועצה והוא אינו יכול להפחית או לבטל היטל השבחה.

   

  ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון(צילום: מוטי קמחי)

  הקניון שבבעלותו של רמי לוי (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
  הקניון שבבעלותו של רמי לוי(צילום: גל ארבל)

  "ישנו הליך לפי חוק התכנון והבנייה לערעור על שומת היטל השבחה והחברה נקטה בהליך זה ועודנה מתנהלת במסגרת ההליך. לא זו אף זו - החברה הפקידה ערבות בנקאית בסך של 21 מיליון ש"ח כחלק מהליך הערעור ובהליך זה טרם התקבלה הכרעה".

   

  באשר למינויה של ליאת שמעון למנהלת השיווק של הקניון שבבעלותו של לוי נמסר: "מנהלת השיווק של הקניון היא פרודתו של ראש המועצה ולא הייתה בת זוגו גם בעת שנשכרו שירותיה. מנהלת השיווק של הקניון הייתה מנהלת שיווק של הקניון הסמוך במשך 13 שנה ונמצאה כמועמדת מנוסה ומתאימה לתפקיד, ככזו המכירה כבר את האוכלוסיה המקומית של מבשרת ציון ואת השוכרים הפוטנציאליים".

   

  באשר לעודד בן צבי, שמונה למנכ"ל הקניון, נמסר מטעם החברה: "מנהל הקניון הוא מנהל קניונים ותיק. בין היתר ניהל את קניון האחים ישראל, קניון אלרוב בממילא וקניונים נוספים. מר בר צבי הוא מנהל מקצועי ומינוי טבעי לניהול הקניון. אנו סמוכים ובטוחים כי המשטרה תבצע את החקירה ביעילות ותמצא כי לא היה כל מקום לחקירתו של מר רמי לוי בעניין זה וכי לא נמצא כל רבב בפעולותיו".

   

  "כששאלו להיכן נעלמו 21 מיליון שקל, ראש המועצה נמנע מלהשיב"

  עו"ד מוטי חזיזה, חבר מועצת מבשרת ציון, סיפר בראיון לאולפן ynet על השתלשלות העניינים בפרשה: "לפני שלוש שנים התחלנו להבין מחרושת שמועות שעוברת במועצה במשרדי הוועדה המקומית, שיש התערבות של ראש המועצה בנושא של מרכז מסחרי חדש שאמור להיבנות. השורה התחתונה היא בעצם השומה - 21 מיליון שקלים - שפתאום נודע לנו שראש המועצה פועל להפחית אותה. השאלות והתמיהות עולות עוד שלב כאשר אנחנו מבינים שאשתו של ראש המועצה מקבלת תפקיד בתוך הקניון כמנהלת השיווק וראש המטה שלו הופך להיות מנכ"ל הקניון". 

   

  "יתרה על כן, מבקרת המועצה חוקרת את כל הנושא הזה וכותבת על זה דו"ח מיוחד שגם מגיע למבקר המדינה. ראש המועצה, שקולט שיש פה באמת מבקרת מועצה שמנסה באמת לפגוע בליקויים ואולי גם לתקן אותם, מנסה לפגוע בה והיא נאלצת לקבל צו של חושפת שחיתויות".

   

  לטענת חזיזה, הסוגיה הועלתה לדיוםן במליאת המועצה אולם התשובות לא הגיעו: "כששואלים את ראש המועצה מה קורה עם ה-21 מיליון שקל, אז הוא נמנע מלהשיב. בסופו של דבר אנחנו כחברי מועצה זכותנו לדעת ולהבין להיכן הולכים משאבי המועצה. הציבור מאס בשחיתויות והגיע הזמן שנבחרי ציבור יזכרו מי שלח אותם ומהי שליחותם".

  עו"ד בני כץ ()
  עו"ד בני כץ

  העו"ד הפלילי בני כץ, בעבר קצין משטרה, התארח באולפן ynet והתייחס לפרשה ולשחיתות ברשויות המקומיות. "יש פה עניין של פיתוי, בואו נקרא לילד בשמו. בגרמניה וארה"ב יש נהלים מאוד ברורים שמפרידים את כל המנגנון הכספי והמנגנון הניהולי מראש העיר. החלטות ברמה אסטרטגית כן, החלטות ברמה ניהולית ראש העיר לא מעורב.

   

  "דבר שני: תחלופה. הרי יודעים טוב מאוד שתחלופה בין אנשים גורמת להפחתת שחיתות. ברגע שבן אדם נמצא על כיסאו הרבה מאוד זמן והוא יכול לשלוט מי יקבל מכרז ואיפה. ובן אדם שמרוויח 40 אלף שקלים בחודש ומעביר תקציבים של מיליארדים, בוודאי, זה משחית. אני את הילדים שלי חינכתי אחרת מבחינה ערכית אבל אנחנו יכולים להבין מאיפה זה בא, והסיבה שמגלים את הדברים האלה, כי המשטרה עושה עבודה מצוינת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רמי לוי מגיב לחשדות: "לא קיבלנו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים