שתף קטע נבחר

לבני: לא להכריז עכשיו על חנינה לנתניהו

הרצוג הביע תמיכה ברעיון חנינה לנתניהו אם יתפטר, שותפתו למחנה הציוני מתנגדת. בריאיון ל-ynet אמרה לבני: "יאיר נתניהו חיזק את שונאי היהודים, ראש הממשלה צריך להביע עמדה"

 

 

 

בעוד ששותפה להקמת המחנה הציוני, יצחק הרצוג, תומך במתן חנינה לבנימין נתניהו אם יחליט להתפטר מתפקידו על רקע החשדות נגדו – יו"ר התנועה, ציפי לבני, מתנגדת נחרצות לרעיון. "אני חושבת שלא צריך להכריז על זה עכשיו, ואני בעיקר רוצה לחזק את גורמי המשטרה והמשפט ואכיפת החוק בבדיקתם את כל הנושאים שנמצאים על שולחנם", אמרה לבני היום (ב') בריאיון ל-ynet.

 

"אין לי ספק שעם הגשת כתב אישום נתניהו לא יוכל לשמש יותר ראש ממשלה. מה שעולה עכשיו וכשאנחנו רואים את כל השחיתות הציבורית שנמצאת בסביבתו, בממשלתו, בין יועציו - זו תרבות שנתניהו הנהיג במדינת ישראל, וגם על זה הוא לא יכול להיות ראש ממשלה בישראל. צריך לנקות את האורוות ולא לאפשר למי שיצר את כל אווירת השחיתות הזאת להישאר בתפקידו".

 

לבני דחתה את הטענות כי השחיתות לא נוגעת בנתניהו. לדבריה, "ראש ממשלה שממהר לנכס לעצמו כל רבע הישג, בין אם קשור אליו ובין אם לא, פתאום כשזה נוגע לשחיתות של עורכי הדין שלו, של היועצים שלו, של ראש לשכתו, של כל סביבתו - פתאום הוא לא נמצא שם? אפילו הדבר הפשוט שראש ממשלה הגון היה עושה, הוא לא עושה. לא שמעתי אותו מתנער מזה, לא שמעתי אותו אומר 'זה נורא ואיום ואני אנקה ולא אתן לאנשים מהסוג הזה להיות בסביבתי והכל צריך להיבדק'".

 

לבני התייחסה גם לפוסט שפרסם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו ועורר סערה ציבורית בשל קריקטורה בעלת הקשרים אנטישמייים. לבני אמרה כי הדבר פגע במאמצים של ישראל להלחם באנטישמיות. "טוב שהפוסט הוסר אבל הנזק נשאר", ציינה יו"ר התנועה. "בכל מה שקשור במלחמה באנטישמיות הפוסט הזה גרם נזק. אני מניחה שיאיר נתניהו רצה לחזק את השנאה בתוך מדינת ישראל נגד השמאל, אבל במקום זה הוא חיזק את שונאי היהודים, את האנטישמים. אני נמנעת בדרך כלל מלהתייחס למשפחה של אבל יש כאן בעל בית ששתק. אני יודעת שהסיטואציה בוודאי לא נעימה להורה אבל אתה גם ראש ממשלה. נגרם כאן נזק, תביע עמדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים