שתף קטע נבחר

חוויה עם מוגבלות

אומרים עליהם שהם אנשים עם מוגבלות ולכן גם מתייחסים אליהם באופן שונה, אבל מה שהם רוצים זה להיות שווים בין שווים. נגישות ישראל מאפשרת לכולם לחוות את העולם של אנשים מוגבלות, בעזרת מכשור מיוחד וגם עם כיסוי עיניים פשוט - "זה הופך את העולם 'שלהם' לעולם 'שלנו' ומחבר כי כולנו אותו הדבר"

בחסות בנק הפועלים

 

"אני כל פעם נעלב עד עומק נשמתי. כמה שאני צובר נצחונות ומרים דגלים של מנצח עדיין אני מגיע לאותו אדם שאומר לי: אתה שונה. לכן צריכים לדבוק בהעברת המסרים לנותני השירות במגזר הציבורי והפרטי וכלל החברה ולראות בנו כשווים בין שווים ולהתייחס אלינו בצורה נכונה". במשפט אחד מסכם רמי דקל, מתנדב בעמותת נגישות ישראל את תחושתם של אנשים עם מוגבלות בארץ.

 

מה אתם עושים כשאתם רואים אדם עיוור נעזר בכלב נחייה או מקל באמצע הרחוב, או כשעומד לידכם זוג שמדבר בשפת הסימנים? הרבה אנשים מסתכלים לצד השני, הם מתמלאים רחמים או מעדיפים להתעלם כי הם חשים אי נוחות. אבל אין שום דבר שונה באנשים עם מוגבלות, הם שמחים, עצובים, כועסים ונהנים מהחיים כמו כל אחד אחר. נגישות ישראל פועלת בעזרת התנסויות מיוחדת כדי ליצור חוויה מתקנת של שווים בין שווים. 

 

 

לכתבות נוספות וקטלוג המתנות של יריד העמותות>>

 

עמותת נגישות ישראל הוקמה בשנת 1999 לקדם את הנגישות על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות, קשישים ובני משפחותיהם להשתלב בחברה, בשוויון, בזכות, בכבוד ועצמאות מרבית. עמותת נגישות ישראל היא היחידה בישראל שכל עיסוקה הינו נגישות לכל סוגי המוגבלויות ובכל תחומי החיים. המצב הבלתי נסבל של חוסר בנגישות לאנשים עם מוגבלות הוא המניע המאתגר את העמותה לפעילות לשינוי המצב בישראל.

 

מטרות העמותה הן:

  1. הגברת המודעות לנושא הנגישות ואנשים עם מוגבלות.
  2. הנגשת מקסימום אתרים, מבנים, תשתיות, עסקים, פארקים וגנים המשרתים את הציבור.
  3. הנגשת השרות במקסימום ארגונים, עסקים, רשויות ומשרדי ממשלה המשרתים את הציבור.
  4. קידום חקיקת הנגישות בישראל.
  5. לוודא שהעתיד הטכנולוגי יהיה נגיש ויאפשר לאנשים עם מוגבלויות לחיות באופן שוויוני בסביבה טכנולוגית
  6. חינוך בני הנוער בישראל למודעות נגישות ולהכרת הצרכים של אנשים עם מוגבלות
  7. קידום הנגישות והשילוב של אנשים עם מוגבלויות במערכת החינוך
  8. קידום הנגישות לאתרי אינטרנט, יישומים ולמידע.
  9. שיפור הידע המקצועי בנושא הנגישות של אדריכלים, מהנדסים, מורשי ורכזי נגישות.
  10. טיפול בתלונות ועוולות נגישות, שוויון חברתי ואפליה באמצעים משפטיים

 

ביריד המתנות הקרוב תוכלו להתנסות בחוויה כזו בעזרת מכשור שונה שידגים לכם את החיים בעולם עם מוגבלות, כדי שתבינו שאין בזה שום דבר מגביל וכולם אותו הדבר. כמו כן, ניתן יהיה לרכוש ברכה מצולמת - לכל איש יש שם - ברכה יחודית בשפת הסימנים לאנשים שאתם אוהבים, ארוחת חושים ונגישות, תרומה בשם האהובים שלכם וקבלו תעודת הוקרה הנושאת את שמם.

 

היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-15.09.17 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-16.09.17 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. חנייה בחניון בית הדר תל אביב. קיימות שתי כניסות: כניסה מיהודה הלוי וגם מרחוב הרכבת 

 

בחסות בנק הפועלים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים