שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הכנופיה שטראמפ הבטיח לחסל ערפה ראש
  הממשל נאבק בכנופיה הלטינית MS-13, שלה לפי ההערכות יש 10,000 חברים בארה"ב - רבים מהם מהגרים. אתמול היא הזכירה כמה היא אכזרית, ברצח מחריד ליד וושינגטון הבירה שבו נעקר לב הקורבן
  כנופית רחוב לטינית אכזרית שדונלד טראמפ הבטיח לחסל ערפה ראש של גבר, עקרה את לבו ושרפה את גופתו בפארק ליד וושינגטון הבירה. המשטרה במחוז מונטגומרי מסרה אתמול (יום ד') שהקורבן נדקר יותר ממאה פעמים בוויטון שבמרילנד.

   

  בעקבות הרצח המחריד עצרו הרשויות בינתיים חשוד אחד, מיגל אנחל לופז-אברגו, בן 19. הוא חשוד ברצח מדרגה ראשונה. ממסמכי בית המשפט עולה כי ראש הקורבן נערף, ולבו נעקר מחזהו כשגופתו בותרה. הרצח תוכנן במשך שבועות ומעורבים בו עד עשרה אנשים.

  חברי MS-13 עצורים באל סלבדור (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  חברי MS-13 עצורים באל סלבדור(צילום: רויטרס)

  לכנופיה הלטינית מארה סלבטרוצ'ה (MS-13) יש לפי ההערכות כ-10,000 חברים בארה"ב. MS-13 פועלת כ"ארגון גג" של כמה כנופיות באמריקה הלטינית, חלק מהן גדולות ואכזריות במיוחד.

   

  המאבק בכנופיה האכזרית הוא אחת המטרות העיקריות של דונלד טראמפ, במסגרת מלחמתו בפשיעה. נשיא ארה"ב טען כי העלייה בפשיעה היא תוצאה של גבולות פרוצים, שאותם לא מתקשים העבריינים לעבור.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
    

  שורשיה של כנופיית MS-13 הם באמריקה הלטינית, והיא פועלת באל סלבדור, הונדורס וגוטמאלה. רבים מחבריה בארה"ב הם מהגרים, אך יש בה גם בעלי אזרחות אמריקנית שנולדו בארה"ב.

   

  בשבוע שעבר הודיעו הרשויות בארה"ב כי בתום מבצע לאומי שנמשך חודש הם עצרו 214 מחברי הכנופיה. יותר ממחציתם נעצרו על הפרת תקנות ההגירה, אך 93 מהם מואשמים בעבירות רצח, שוד, סמים וסחיטה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חברי MS-13 עצורים באל סלבדור
  צילום: רויטרס
  מומלצים