שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מחפשים מקצוע? התשובה בכף היד
  האם אתם אוהבים את העבודה שלכם? נהנים להגיע אליה בכל יום ומוכנים להמשיך בה עוד שנים או שאולי אתם מרגישים שאתם במקום הלא נכון וכל יום זו מלחמה שחוזרת על עצמה? לאונרדו דניאל בוחן את כף ידה של חוקרת סרטן שבחרה מסלול מאוד מיוחד למרות שכף ידה מספרת סיפור שונה

  במהלך חיינו אנחנו פוגשים אינספור אנשים, חלקם נשארים בחיינו, אחרים ממשיכים הלאה. המפגשים האלו מתרחשים במרחבים שונים, ובחלקם הגדול קורים במהלך העבודה שלנו, בפגישות עם לקוחות, עם עובדים חדשים וגם עם לקוחות - כולם אנשים מעניינים ומיוחדים אשר עוסקים במקצועות מגוונים ובעלי אישיות מרתקת. אדם כזה היא א', דוקטור בביולוגיה ורופאה בהכשרתה, וכיום עובדת בחברת תרופות שעוסקת בחקר ומציאת תרופות למחלת הסרטן.

  מה קורה בכף היד שלכם? (צילום: shuttestock) (צילום: shuttestock)
  מה קורה בכף היד שלכם?(צילום: shuttestock)
   

  כף ידה של א' מלמד רבות על אישיותה הרב-גונית, יכולותיה, כישוריה ועוד. יחד עם זאת, מדובר במבנה של יד שפחות אופייני לאנשי מחקר רפואי בתחום הפארמה.

   

  1. היד הדקה והמוארכת עם אצבעות ארוכות מעידה על יד מסוג יסוד המים. מדובר באדם בעל אינטלקט גבוה, רגיש מאוד ובעלת חוש אסתטיקה מפותח המתאים

  לאנשים שעובדים בתחומי העיצוב, יופי ואסתטיקה. כשהצגתי בפני א' את העניין, היא הודתה שהיא מאוד אוהבת עיצוב וזה אחד התחביבים שלה בבית, הן בתחום עיצוב הבית והן בעיצוב בתחום הבישול.

   

  2. תמונה מספר 2 מראה יד מאוד גמישה. הדבר מלמד על גמישות מחשבתית גדולה במיוחד. מדובר באדם שכל הזמן צריך ללמוד, לעסוק במספר תחומים במקביל, חסרת סבלנות ובעלת רצון למצוא תשובה "כאן ועכשיו" לשאלות שמציקות לה. לא מן הסתם עשתה א' דוקטורט בביולוגיה ורק לשם "הידע והעניין", כדבריה, עשתה השלמה של 4 שנים בלימודי רפואה והוסמכה כרופאה כדת וכדין.

   

  כשעימתתי אותה עם העובדה שגמישות היתר שלה אינה מתיישבת עם חוקר רפואי, שצריך המון סבלנות עד שמתגלה תרופה למחלה, דבר שעלול לקחת שנים רבות, הודתה א' שהיא אכן חסרת סבלנות. "אני לא חוקרת רגילה. לי אין סבלנות. אני חייבת להגיע לפתרון כמה שיותר מהר. ואני מצפה מהחוקרים שלי לנתח ממצאים כמה שיותר מהר ולא ללכת הביתה כשיש תוצאה של ניסוי עד שלא מנתחים ומסכמים את הממצא בצורה מסודרת," הסבירה.

   

  3. בתמונה 1 רואים שקו הראש נפרד מקו החיים בגיל 20 לערך. ההפרדה של קו הראש בגיל מוקדם יחסית מקו החיים מלמדת על אדם שחושב בצורה עצמאית וצריך "ספייס" לעצמו ולא להיות כבול. לא למקום עבודה, לא לבית ולשום מסגרת, אלא להרגיש שהיא שם כי היא רוצה ולא כי היא חייבת. על כך ענתה א': "נכון, ביום שקיבלתי קביעות באוניברסיטה החלטתי להתפטר. לא הייתי מסוגלת לראות את עצמי במסגרת כובלת לכל החיים."


  יחד עם זאת, המרווח הקטן בין האצבעות (תמונה 1) מלמדת על אדם שתמיד פועל לפי הכללים, בשיקול דעת, ומתוך תיאום עם הממונים והכפופים.

   

  4. הזרת הארוכה והזווית הגדולה בין האגודל לאצבע המורה מלמדות שמדובר באדם עם כושר ביטוי גבוה מאוד, פתוח ומוחצן, עם נתינה גדולה, שיודע לבטא את עצמו ואת רגשותיו ולא שומרת דברים בבטן.

   

  5. מזלג הסופרים (תמונה 1) מלמד שלאדם יש כישורים בתחום הביטוי האישי בכתב ובעל פה, דבר שמאוד עוזר בעבודות מחקר. היכולת לדבר, ולכתוב מחקרים בצורה ברורה היא דבר הכרחי במקצוע שלה.

   

  6. היא בעלת כושר ביצוע. הדבר בא לידי ביטוי במפרק העליון הרחב וארוך של האגודל. ברגע שהיא מחליטה לפעול, היא יכולה להוציא לפועל את תכניותיה בצורה טובה מאוד. עדינות כף ידה אומר שהיא תבצע זאת בצורה דיפלומטית, נעימה לזולת ומכובדת בלי לרמוס אנשים בדרך.

   

    

  אז למה החליטה א' שלא להמשיך בקריירה בתור רופאה אלא לעסוק בתחום המחקר בתחום הסרטן? גם על כך ניתן למצוא את התשובה בכף היד - כף היד הדקה והמוארכת יחד עם קו הלב הרחב מלמדים שהיא יותר מדי רגישה לצרכים של האחר , האינטלקט עובד שעות נוספות וכן גם הרגש, דבר שהיה מקשה עליה מאוד לעבוד עם חולים בגלל הרגישות הרבה שלה. מצד השני, גם הצורך לעבוד עם אנשי צוות חסרי רגישות וממוקדי מטרה - זה היה גורם לה להיחלשות פנימית מול החולים ועצבים מיותרים מול הצוות הרפואי.

   

  על כך היא בעצמה טוענת "רופאים בבתי חולים, על מנת לתפקד מנטרלים את הרגש ומתנתקים מהחולה, ואני לא מסוגלת לעשות זאת. אני מאוד רגישה ולא יכולה לנתק את הרגש. אני גם לא מסוגלת לשתוק כשאני עדה להתנהלות רפואית לא אנושית או מקצועית וזה היה יכול לגרום לי לחיכוכים עם הצוות." זאת הסיבה, שכתובה גם בכף היד, שהיא בחרה לא להיות רופאה אלא למצוא תרופה למחלת הסרטן.

   

  ומה איתכם? האם אתם נמצאים בעבודה שנכונה לכם ובמסלול הנכון לכם? מה לדעתכם כפות ידיכם יכולות להעיד על כך?

   

  לאונרדו דניאל - מרצה ומאמן בינלאומי להעצמה אישית, ומומחה לאבחון אישיותי לפי מדע הכירולוגיה. מחבר הספר "Mastering Change" 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה בין כף היד לבחירת מקצוע?
  צילום: דני בכר
  לאונרדו דניאל
  צילום: דני בכר
  מומלצים