שתף קטע נבחר

מתכנתים את העתיד כבר בגיל 8

בעולם שמתקדם מדי יום בצעדי ענק בכל מה שקשור בטכנולוגיה, מסגרות החינוך צריכות למצוא דרך לקדם את הילדים ומגיל צעיר, בבית הספר היסודי "עדיני" בראשון לציון לומדים את שפת הקוד דרך תכנות משחקי מחשב ואת המשימה הבית-ספרית הראשונה הם השיגו כשזכו באליפות הסייבר הארצית בשנה שעברה

בשיתוף עיריית ראשון לציון

 

 

החלום של אוולין קורמיליצין, תלמידת כיתה ד' בבית ספר "עדיני", בראשון לציון, הוא להיות מתכנתת משחקים, וזה לא רק חלום, היא כבר מבצעת את כל המשימות בעצמה, במסגרת הלימודים.

 

המטרה היא לחשוף את התלמידים, כבר בגיל צעיר, לעולמות הללו כדי שיהיו עם האצבע על הדופק, כמו שאמר שוני גרינשפון: "התלמידים בבית ספר יסודי הם הדור הבא שלנו, הדור הבא של מפתחי ההיי-טק הגדולים ולכן חשוב להם ללמוד בגיל כזה צעיר קוד ברמה כל כך גבוהה."

 

אגב, כדי להגיע לאליפות הארצית לסייבר, בה זכה בית הספר בשנה שעברה, צריך שכל התלמידים יהיו מעורבים בתהליך, ולכן זה הופך הכל לחוויה בלתי רגילה, כשתלמידי כיתות א' עוזרים לתלמידי כיתות ו' לתכנת ולהיפך. כך כולם ללא יוצא מן הכלל מעורבים ונחשפים ליכולות הטכנולוגיות שלהם.

 

יוסי ברק, מורה למדעי המחשב מסכם: "השאיפה שלנו היא לחשוף את התלמידים לתחום התכנות והסייבר כבר מכיתה א' ועד כיתה יב'. התחום הזה לא צריך להתפתח אצל התלמידים רק בחטיבה ורק בתיכון."

  

בשיתוף עיריית ראשון לציון

 


פורסם לראשונה 26/12/2017 09:44

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשימוש הכתבה בלבד! חינוך לימודים ראשון לציון
מומלצים