שתף קטע נבחר

הופכים את התחביב לתרומה לחברה

בגימנסיה הריאלית בראשון-לציון, החליטו להקדיש את ההאקאתון השנתי ליצירת חברה טובה יותר בעיר, או במילים שלהם "האקטוב". במשך 12 שעות, עמלו במרץ 90 תלמידי התיכון והחטיבה על מיזמים חברתיים וטכנולוגיים פורצי דרך. "כל אחד צריך להתנדב, זה עושה משהו ללב. אי אפשר רק להיות מול המסכים, צריך גם תקשורת חברתית", אומר הראל שפילמן, תלמיד כיתה י'

בשיתוף עיריית ראשון לציון

 

 

הציניקים אומרים שהדור הצעיר של היום הולך לאן שהוא הולך, וזה נראה לא טוב. אבל בגימנסיה הריאלית בראשון לציון מוכיחים בני הנוער שהדור שלהם צועד קדימה בדרך לשינוי חברתי, לאהבת הקהילה ולעזרה למען האחרים.

 

"אני רואה את הילדים האלה ואני אומר לעצמי: אנחנו הולכים למקום מדהים. באמת מדהים. אם רק ניתן להם את הקרדיט, ומגיע להם הקרדיט הזה כי הם עושים דברים מטורפים", אומר שגיא גילעד, מורה לאנגלית ומחנך.

 

"גם אם אתה עני, גם אם אתה עשיר, גם אם אתה במעמד הביניים, אנחנו רוצים שתעזור לאחר", מסכם רום קרלבסקי את מה שעומד מאחורי המחשבה הקהילתית.

 

לקחת את המוכר ולנתב את זה לדברים טובים

"ההאקתון הגיע מעולם הטכנולוגיה, אבל השנה החלטנו שנתמקד באיך אנחנו יכולים להפוך את החברה לחברה טובה יותר", מסביר נדב שמגר, רכז תקשוב ומחנך. "אז לקחנו את המילה האקתון ופשוט אמרנו: במקום האקאתון, האקטוב. 'מה אני יכול לעשות טוב יותר בשביל אחרים'.

 

"ראינו המון מיזמים, דברים שלא חשבנו בעצמנו שיעלו, אבל רואים הרבה מאוד רעיונות, איך אפשר להפוך את החברה לחברה טובה יותר, מה אפשר לעשות כדי לעזור לאוכלוסיה הצעירה, האוכלוסיה הוותיקה, בראשון לציון ובכלל."

 

כך במשך 12 שעות, עמלו במרץ 90 תלמידים התיכון והחטיבה על מיזמים חברתיים וטכנולוגיים פורצי דרך, כשאל המקום השני, הגיעו קבוצת תלמידי כיתה י', עם אפליקציית ההתנדבויות 'Vobby', שמחברת בין תחביבים של בני נוער ועשייה חברתית.

 

"מה יהיה בעתיד? הם לגמרי יהיו אלה שיכבשו את העולם, ינהיגו את העולם, ואני ממש סקרן לראות מה ייצא מהם בהמשך", מסכם גילעד.

  

בשיתוף עיריית ראשון לציון

 


פורסם לראשונה 09/01/2018 08:58

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פועלים למען עתיד טוב יותר
מומלצים