שתף קטע נבחר

בדרך לבית הכנסת הנשיאותי

הנשיא החדש החל במסעותיו ברחבי הארץ. היום יחרוש את יישובי הצפון וייפגש, בין היתר עם ח"כ יוסי שריד. מחר אמור קצב להפגש עם ראש הממשלה. בינתיים, נמשכים תכנוני הקמת בית הכנסת במשכן הנשיא

נשיא המדינה משה קצב צפוי להיוועד בימים הקרובים עם ראש הממשלה, אהוד ברק, לשיחת עבודה ראשונה בין השניים מאז נבחר קצב לנשיא. "מועד הפגישה אינו לפירסום", כך מסרה היום בתיה קינן, דוברת הנשיא.
קינן, שבשבע השנים האחרונות שימשה כדוברת הנשיא הקודם עזר ויצמן, צפויה לעזוב את בית הנשיא תוך זמן קצר, בשל אי התאמה לנשיא החדש מבחינה אידיאולוגית, כך מסרו מקורביה.
הבטחותיו האחרונות של הנשיא קצב, כי בתוך משכן הנשיא בירושלים יבנה בית כנסת בו יתפלל יחד עם מקורבים, מעוררת עניין רב, אולם לפי הדוברת, עוד מוקדם לדבר על בניה או איוש של בית הכנסת. "צריך לתכנן תכניות ולהוציא מכרזים. דבר עדיין לא נעשה וזה יקח זמן", אמרה. מקורבי הנשיא קצב סירבו להגיב או להתייחס לנושא בניית בית הכנסת בבית הנשיא.
הנשיא קצב כבר עבר למשרדיו בבית הנשיא בירושלים, אולם הוא עדיין מתגורר בביתו הפרטי בקריית מלאכי. לעובדי בית הנשיא הוא הודיע, כי הוא מתכונן לעבור דירה רק לאחר יום חמישי הקרוב, בו חל צום תשעה באב.
בסוף השבוע קיבל הנשיא החדש מברקים המברכים אותו על המינוי החדש. בין השולחים גם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, ועבדאללה, מלך ירדן. "אנו שמחים להביע בפניך את מיטב הברכות והאיחולים", כתב ערפאת לקצב, "לרגל זכייתך בבחירות לתפקיד נשיא מדינת ישראל. אנו מצפים לתפקידך החיובי והממשי ולתמיכה במגמת קידום השלום באיזור".
המלך עבדאללה ברך את קצב בשם כל תושבי הממלכה ההאשמית. "קבל את ברכותינו הכנות על זכייתך בבחירות לנשיא מדינת ישראל", כתב עבדאללה והוסיף כי "אנו מקווים שנשיאותך תקדם את השלום הנחוץ לרווחת ותועלת כל עמי האזור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים