שתף קטע נבחר

מרצ: לא נהייה יותר פראיירים של העבודה

במרצ מאיימים כי לא יעבדו יותר עבור מועמד העבודה לראשות הממשלה, אם לא יהיו שותפים לבחירתו. לדברי חברי המפלגה, מרצ לא תהיה חוטבת העצים ושואבת המים של העבודה, ואם תנאי זה לא יתקיים, תציב מרצ בבחירות הבאות מועמד משלה לראשות הממשלה

אמש (ה') התקיימה ישיבת הנהלת של מרצ, בה שיבחו ראשי המפלגה את חלקם במערכת הבחירות של ברק. "אפילו בימין משבחים אותנו על האופן שבו מרצ התייצבה עם ברק נגד שרון", אמר ח"כ רן כהן. "ראשי המפלגה מתנהגים כאילו ניצחנו בבחירות ולא כאילו הפסדנו בהם", הזכיר ח"כ אילן גלאון בתגובה לשבחים.
מסקנות מרצ נוגעות לעתיד: מרצ מתכוונת להתנגד לכך שמועמד מטעם מפלגת העבודה לראשות הממשלה ייבחר על דעתה של מפלגת העבודה בלבד. "אנו לא מתערבים בענייניה הפנימיים של מפלגה אחרת אבל אם היא בוחרת את מועמד השמאל כולו לראשות הממשלה, תהליך הבחירה חייב להיות משותף לשמאל כולו. מרצ לא תסכים לשמש עוד חוטבת עצים ושואבת מים של מועמדי מפלגת העבודה, אם המועמד הבא לראשות הממשלה מטעמה, לא ייבחר בהשתתפות מרצ", אמר יוסי שריד. שריד אף ציין כי אם תנאי זה לא יתקיים, תציב מרצ בבחירות הבאות מועמד משלה לראשות הממשלה.
"לא נהיה יותר פראיירים של אף אחד", אמר ח"כ רן כהן. "בתוך מערכת הבחירות עמדנו בפני עובדה מוגמרת שברק יצר ולא היתה לנו ברירה אבל בפעם הבאה תהיה לנו".
העמדתו של ראש הממשלה היוצא ברק בראש צוות המו"מ של מפלגת העבודה לממשלת אחדות, נתפסת במרצ כהפרת הבטחתו למרצ שהוא לא ינהל מו"מ עם הליכוד לכניסה לממשלת אחדות. "חד משמעית, אם ברק יחליט שהעבודה צריכה להיכנס לממשלת אחדות, והוא עדיין יהיה יושב הראש שלה וראש הממשלה, יש לזכור שזאת תהיה החלטה טראגית ואומללה ותהיה בה פגיעה מאוד בוטה באמון שמרצ נתנה בברק", אמר כהן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
כהן. בפעם הבאה תהיה לנו ברירה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים