שתף קטע נבחר

רמון ידיח ממשרד הפנים את אנשי שרנסקי

שרי ישראל אחת קיבלו אתמול תיקים נוספים, ושר הפנים החדש מיהר לפטר את מנכ"ל המשרד ועוזרים נוספים. עוד מינויים: ביילין מקבל את משרד הדתות, בן אליעזר חוזר למשרד הבינוי והשיכון ושוחט הולך לתשתיות

השר חיים רמון, שקיבל לידיו אתמול (יום א') את משרד הפנים, מתכוון לפטר את המינויים הפוליטיים במשרד, להם אחראי השר הקודם, נתן שרנסקי. בין אלה נמנים מנכ"ל המשרד וכעשרה מהעוזרים. כל זאת, במסגרת היערכותם מחדש של המשרדים לאחר התפטרותם של כמעט ממחצית משרי הממשלה.
רמון עצמו מסר בתגובה, כי הוא לא מאשר רשמית את הידיעה הזו וכי היום, לכשיבקר במשרד, יחליט סופית בנושא.
ראש הממשלה, אהוד ברק, שהחליט אתמול להתחלק עם שריו המעטים בשלל הגדול שנפל לידיו, 11 תיקי ממשלה, שמר בינתיים לעצמו את המשרדים החשובים ביותר, בטחון וחוץ. הם נוספו לתיקים האחרים שבידיו העמוסות - החינוך, החקלאות, העבודה והרווחה, והתעשייה והמסחר.
בתור שדכן בין תיקים לשרים התגלה ברק כלא אחיד ברמתו. את משרד הדתות, שעליו אומר ביילין ב-10 השנים האחרונות כי הוא משרד מיותר ויש לסגרו, העניק ברק ל...ביילין. השר החדש יגיע מחר לראשונה למשרד, ומקורביו אומרים כי כדאי למינויים הפוליטיים שם לחפש עבודה חדשה. בידיו הסמכות לסגור את המשרד, אך הוא יערוך שם בחינה מקיפה של תחומי הפעילות, וסביר להניח כי יפטר את היועצים השונים.
בנימין בן אליעזר מאושר לחזור הביתה למשרד הבינוי והשיכון, משכנו האהוב מממשלת העבודה הקודמת. הוא מתכוון להחזיר למשרד את ראש לשכתו מאז, שחיכתה לו בימיו במדבר האופוזיציה. אותה רל"שית כבר ארגנה לו לוח זמנים מלא: סיורים, דיונים, פאנלים. בן אליעזר מתכוון לשהות במשרד פעמיים בשבוע, וגם הוא, כיתר השרים, יבחן את העסקת המינויים הפוליטיים במשרד (במקרה זה, עוד מימי המפד"ל) וישקול אם לפטרם.
יש לציין כי בן אליעזר הוא השר היחיד שהזמין את הצלמים והכתבים מחר לטקס חניכת המשרד, בניגוש לשאר השרים המצניעים את העברת התיקים לידיהם.
השר בייגה שוחט מאופק יותר ביחסו למינויו במשרד התשתיות. מחר או מחרתיים צפוי שוחט להפגש עם מנכ"ל המשרד, מינוי מקצועי שישב במשרד עוד בטרם נכנסה ש"ס. ביום ג' יפגש שוחט עם בכירי המשרד. באשר לפיטורי כמה מהעובדים, אומרים מקורבי שוחט, מחר ידונו בכך ויידעו יותר.

לפנייה לכתב/ת
ברק אוסרוביץ`
ביילין: הולך למשרד הדתות
ברק אוסרוביץ`
ארכיון ידיעות אחרונות
שוחט: מקבל את התשתיות
ארכיון ידיעות אחרונות
זום 77
רמון: בדרך למשרד הפנים
זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר: מאושר בבינוי ובשיכון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים