שתף קטע נבחר

המגעים לאחדות יתחדשו היום

היועצים המשפטיים של הליכוד והעבודה החלו בניסוח ההסכמות. דליה איציק: "בכמה נושאים ממש התקרבנו, אבל אנו רחוקים בנושאים המדיניים"

צוותי המו"מ של הליכוד והעבודה שנועדו אתמול (א') אחר הצהריים במלון "הילטון" בירושלים, ישובו וייוועדו היום בצהריים. בסיום הפגישה אתמול אמרו במפלגת העבודה, כי אנשי הליכוד לא הציגו להם קווים ברורים. "בכמה נושאים ממש התקרבנו, אבל אנו רחוקים מאוד בנושאים המדיניים. אם עד הפגישה הבאה לא יביאו לנו תוכנית שעל בסיסה ניתן להקים ממשלת אחדות, לא ניכנס לממשלת אחדות", אמרה השרה לאיכות הסביבה, דליה איציק. בליכוד אמרו לאחר הפגישה, כי בפגישה היום הם יציגו לעבודה את תשובתם, לשאלות שזו הציגה.
היועצים המשפטיים של מפלגת העבודה והליכוד כבר נפגשו אמש, במטרה לנסח טיוטות ולרשום את כל ההסכמות שהושגו עד כה בין שני הצדדים ביחס לקווי היסוד של ממשלת האחדות העתידית.

אורח מפתיע

בפגישה אתמול בצהריים אמורים היו להשתתף מטעם העבודה השרים דליה איציק, חיים רמון, רענן כהן ואופיר פינס, אלא שגם השר שמעון פרס החליט להגיע לפגישה, והפתיע בכך את אנשי העבודה. "מה, הוא בא להשגיח על הילדים?" אמר בכעס גורם בצוות המו"מ של העבודה. בפתח הפגישה אמר פרס כי שוחח עם שרון בטלפון ביומיים האחרונים, למרות שברק הכריז כי הוא זה שיהיה מי שינהל מול שרון את המגעים. ביום שישי התפתח עימות בין ברק לפרס סביב נושא זה בישיבת צוות המו"מ. "שוחחתי עם שרון בטלפון שיחות נימוסין", אמר פרס. למרות שבמפלגת העבודה טרם דובר באופן רשמי על חלוקת תיקים, פרס אומר כי העניין חשוב, ואין לזלזל בו. "לי אין עניין להיות חבר ממשלה סתם. אם אוכל לתרום לשלום, אהיה חבר בממשלה. אם תיק - אז רק תיק החוץ".
השר פרס העריך כי הסיכויים להקמת ממשלת אחדות הם "פיפטי פיפטי. פוליטיקאים לא יכולים לעצום את עיניהם לרצון העם, והעם רוצה אחדות. הליכוד הציע הצעה רצינית מאוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דדי ליפשיץ
פרס. "בא להשגיח על הילדים?"
צילום דדי ליפשיץ
מומלצים