שתף קטע נבחר

יריבי ברק חוששים "מזיג זג שלו ללשכת שר הביטחון"

לשכת ראש הממשלה הכחישה בתוקף כי ברק קיבל הצעה משרון למנותו כשר ביטחון כ"מינוי אישי", אך מקורביו טוענים כי הדברים עשויים עוד להשתנות. ברק ופרס בריב נוסף סביב השאלה מי ימנה את שרי העבודה בממשלת אחדות

ראש הממשלה, אהוד ברק, שב ואמר אמש (יום א') כי לא יצטרף לממשלת שרון כשר ביטחון. לשכת ראש הממשלה הכחישה בתוקף גם כי ברק קיבל הצעה משרון למנותו לשר הביטחון כמינוי אישי. "לדברים אין שחר, אין שינוי בעמדת ראש הממשלה כפי שבאה לידי ביטוי בנאומו ערב הבחירות בשפיים ובלשכת המפלגה", נאמר בהודעת לשכת ראש הממשלה.
אבל הצהרותיו החד משמעיות של ברק נראות בימים אלה קצת פחות ברורות, נוכח דברים שהוא אומר בשיחות פרטיות לחברים ומקורבים. מדברים אלו, עולה לכאורה אפשרות שברק בכל זאת ימצא את דרכו ללשכת שר הביטחון.
אי הבהירות ביחס למעמדו של ראש הממשלה היוצא מעוררת כעס בקרב מתנגדיו הפוליטיים במפלגת העבודה. בכיר במפלגת העבודה אף אמר אתמול בכעס: "נו, שיילך כבר". הבכירים בעבודה שמתנגדים לברק, חוששים לדבריהם "מזיג זג נוסף שלו", שיביא אותו ללשכת שר הביטחון.
מקורב לברק, ששוחח עימו בימים האחרונים, אמר ל-ynet כי בשיחה פרטית ענה ברק, בהתייחס לשאלה אם הוא מתכוון להישאר בחיים הפוליטיים, כי "ההתפתחויות של הימים הקרובים תהיינה משמעותיות והן יתבהרו ביום חמישי במרכז המפלגה".
אותו מקורב לראש הממשלה אומר כי מנימת קולו של ברק ומהדברים שאמר בשיחה, עולה כי הוא לא יפרוש מהחיים הפוליטיים והמדיניים. "אולם גם אם הוא יהיה שר ביטחון, זה לא יהיה כחבר מפלגת העבודה - לפחות לא בחודשים הראשונים", אומר המקורב לברק.

סקרנות במפלגת העבודה

חברי צוות המשא ומתן של ממשלת האחדות מטעם מפלגת העבודה, שישבו אמש אצל ברק, לא העזו לשאול אותו מה כוונותיו. "חשבתי לשאול אותו אבל לא העזתי", אמר אחד הנוכחים.
בפגישת צוות המשא ומתן חזר ברק על דבריו מהישיבה הקודמת כי "אני אבחר את השרים בממשלת האחדות". המשפט, שקומם בפעם הקודמת את פרס, חילץ מפיו הפעם מילים בודדות, כשהוא ממלמל: "עוד נראה את הדבר הזה"... פרס אמר אמש בראיון לניסים משעל בערוץ 2 כי "העניין הזה דרוש בדיקה. ראש הממשלה ממנה את השרים כשהוא ראש ממשלה, ועכשיו זה לא ברור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אני פורש". אהוד ברק בנאום ההפסד
מומלצים