שתף קטע נבחר

בש"ס קוראים: לומר תהילים בעד "חוק דרעי"

בעבודה כבר מתכוננים להילחם בחוק - וח"כ פינס הורה על משמעת קואליציונית נגד החוק המאפשר לקצר למחצית את עונשם של אסירים. בש"ס פועלים לשכנע חברי כנסת לתמוך בחוק

ערוצי הרדיו הפיראטייים של ש"ס קוראים היום (ג') לציבור לומר פרקי תהילים עד לאחר ההצבעה על חוק דרעי, בכדי לסייע להעביר את החוק. רבה של באר שבע, הרב יהודה דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס לשעבר, יצא עם קבוצת רבנים לקברי צדיקים באזור טבריה כדי להתפלל ש'חוק דרעי' יעבור.
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הודיע היום כי לא ניתן חוקית למשוך את "חוק דרעי" העוסק בשיחרור אסירים, לאחר שריצו מחצית מתקופת עונשם, ולכן, אמר בורג, החוק יעלה היום לקריאה שלישית במליאה.
אך מציע החוק, ח"כ רובי ריבלין אמר כי הוא מעוניין למשוך אותו לצורך תיקונים ולא יעלה אותו היום להצבעה. ח"כ אבשלום וילן (מרצ) הניח חוק לביטול "חוק דרעי", שאמור לעלות במליאה מייד לאחר שיעלה חוק דרעי להצבעה.
בתוך כך אמר בורג, במסיבת עיתונאים לרגל חזרת הכנסת לפעילות, כי אינו מאמין שיש רוב בכנסת להדחתו מתפקידו כין"ר הכנסת, וכי למרות מועמדותו לראשות העבודה, הוא אינו מתכוון לערב שיקולים פוליטיים בתפקידו המקצועי ולדבריו, המרוץ לא יפריע לו למלא את תפקידו כשורה.
חברי הכנסת של ש"ס לוחצים ש"חוק דרעי" יועלה כבר היום. יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, העריך כי יהיה רוב בכנסת שיצביע בעד "חוק דרעי" בקריאה השלישית. "חלק מחברי הכנסת פשוט לא יגיעו להצבעה, חלק יצביעו בעד ואחדים יימנעו", אמר חבר הכנסת פרץ, שניסה לדבר על ליבם של חברי כנסת רבים בעד החוק.
עו"ד סיני גלבוע מש"ס מתכוון להופיע בפני סיעת העבודה בישיבתה היום, כדי להסביר לחברי הכנסת מדוע החוק חשוב בעיני ש"ס. "החוק הזה הוא לא רק של דרעי, הוא גם של שבס", אמר ח"כ יאיר פרץ. עם זאת, טרם ברור סופית אם החוק אכן יעלה, שכן יש עוד בעיות באשר לניסוחו.
ח"כ אופיר פינס אומר, כי הכריז על משמעת סיעתית נגד חוק דרעי, אם זה יעלה היום להצבעה. "מדובר בצו שמונה לכל שוחרי שלטון החוק בכנסת שחייבים להתגייס בכדי לסכל את החוק המערער את מערכת הצדק במדינה", אמר.
"חוק דרעי" אמור לאפשר את שחרורם של אסירים פליליים מהכלא לאחר ריצוי מחצית מתקופת מאסרם, במקום שני שליש עד כה. מקורבי דרעי דורשים שהחוק יוחל רטרואקטיבית על אסירים שכבר נשפטו, דבר שיאפשר גם לאריה דרעי להנות ממנו.
על פי הסתייגות לחוק שהגיש ח"כ מיכאל קליינר (חרות), יוקדם גם הליך השיקום והיציאה לחופשות של אסירים, כך שכבר בתקופה הקרובה יתחיל דרעי לצאת מידי יום לשיקום מחוץ לכלא. מקורבי דרעי מקווים, כי אם יועבר החוק, דרעי יצא לחופשה ראשונה כבר בסוף השבוע הקרוב ויבלה את השבת עם משפחתו בקיבוץ רמת רחל. בני המשפחה יחגגו בקיבוץ רמת רחל את בר המצווה של בן אחיו של דרעי, עו"ד שלמה דרעי.

חוק דרעי לא במו"מ

ש"ס הקפידה עד כה שלא להעלות את עניין חוק דרעי במו"מ הקואליציוני עם הליכוד, אך בשידור תחנת הרדיו הפירטית, 'שאגת אריה', קרא אתמול ח"כ יצחק סבן (ש"ס) לאנשי מפלגתו שלא לנהל מו"מ עם הליכוד עד שחוק דרעי יתקבל.
בימים האחרונים נשלחו לבכירי העיתונאים בארץ חוברות ובהן חוות דעת משפטית של עו"ד צבי נוח, המשיב לטיעונים נגד החוק. החוברות חתומות על ידי יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, שטוען במכתב המצורף לחוות הדעת, כי תמיכת ש"ס בחוק נובעת ממחויבותה למאבק החברתי.
ישי, יריבו של דרעי, נמנע מלהגיע להפגנה למען עריכת משפט חוזר לדרעי שנערכה אתמול (ב') בסמוך לבניין הפרקליטות בירושלים. במשמרת המחאה נכחו 12 מתוך 17 חברי הכנסת של ש"ס, ועוד עשרות תומכי דרעי, שמתכוונים להפוך אותה למנהג שבועי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דרעי. תהילים למען החוק
צילום: גלי תיבון
זום 77
ריבלין. לקיים הצבעה
זום 77
צילום גלי תיבון
פינס. לדחות ההצבעה
צילום גלי תיבון
מומלצים