שתף קטע נבחר

בגולן משוכנעים: שרון ימשיך בבניה

ההסכמות בין הליכוד לעבודה מהן עולה נכונות לפשרה בגולן בהתאם להחלטות האו"ם 242 ו-338, לא מדאיגה את מתיישבי הגולן. לדבריהם, מדובר ב"מס שפתיים בלבד" שנועד לצורך הקמתה של ממשלת אחדות, והם משוכנעים כי שרון דווקא ימשיך לפתח את הגולן

ההסכמות בין הליכוד לעבודה מהן עולה כי הליכוד מסכים לפשרה בגולן בהתאם להחלטות האו"ם 242 ו-338, לא עוררו היום (ג') דאגה מיוחדת בקרב מתיישבים בגולן. לדבריהם, מדובר ב"מס שפתיים בלבד" שנועד לצורך הקמתה של ממשלת אחדות, והם משוכנעים כי שרון דווקא ימשיך לפתח את הגולן.
אלי מלכה, יו"ר ועד יישובי הגולן, אמר כי "זה הישג גדול! עד לפני כמה חודשים מפלגת השלטון רצתה להחזיר את כל רמת הגולן, עכשיו הם מדברים על פשרות. אנחנו לא מוטרדים. מדובר בהצגה שעושים שני גופים פוליטיים שרוצים לשרוד ואני סומך על שרון שימשיך לפתח את רמת הגולן".
לדברי יהודה וולמן, ראש מועצה אזורית גולן, "דיבורים לפני מו"מ רציני עם שכנינו ממזרח אינם מדאיגים אותנו ולא משנים מעוצמתו של הגולן וחשיבותו למדינת ישראל. אתמול היתה לי שיחה עניינית עם ראש הממשלה הנבחר שרון שנגעה להמשך פיתוח הגולן, ולא נאמרו בה כל הבטחות או הצהרות בנוגע לעתיד הגולן מעבר לענייני פיתוח".
לדבריו, "בראש מעייני עומדים פיתוח הגולן, וגם בתקופת ברק ושוחט השקענו את כל מרצנו בפיתוח הגולן. אני זוכר פעמים שאנשי ישראל אחת לשעבר היו במבוכה מהמחמאות שהיינו מרעיפים עליהם על חלקם בפיתוח הגולן".
הרב הראשי של רמת הגולן, אמר כי "כבר היינו במצב קשה יותר, כאשר המו"מ היה על גדות הכנרת, ובכל זאת נשארנו בגולן. אם זה מרגיע מישהו לדבר על החזרה כדי להרכיב קואליציה ואם מס שפתיים כזה יביא ממשלת אחדות זה טוב אבל אין לזה משמעות פוליטית ומעשית. הרי בפעם שעברה המו"מ פוצץ על 70 מטר בכנרת. לשרון היתה התחייבות מוסרית לפני הבחירות ששום יישוב לא יזוז ממקומו ואני מאמין למשאלות לב יותר מאשר למשא ומתן פוליטי להרכבת קואליציה. כל דיבור כזה אין ברכה בצדו אבל הצהרות כאלה לא יגרמו נזק. מפלגת העבודה צריכה לשמוע דברים כאלה כדי שהיא תסכים לעשות אחדות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגולן. "הצגה של הליכוד והעבודה", אמרו מתיישבים
מומלצים