שתף קטע נבחר
בחירות

בדיקה+עדכון

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי פיצוצים נשמעו אמש (יום ג') ברחבי דמשק, באזור אל-כיסווה שמדרום לבירה הסורית. עוד דווח כי המטרה בתקיפה היו טילים שכוונו לעבר ישראל. לפי קצין בכיר בצבא אסד שצוטט בסוכנות הידיעות רויטרס, "ישראל תקפה בסיס צבאי דרומית לדמשק" - זאת אחרי שצה"ל הורה לפתוח מקלטים ציבוריים ברמת הגולן דיווח כי זיהה "תנועות איראניות חריגות" בסוריה ומחשש לתקיפה איראנית על רקע פרישת טראמפ מהסכם הגרעין ואיומי הנקמה שהשמיעו בטהרן בתקופה האחרונה, בתגובה על הפצצת בסיס T4 בחומס ותקיפה נוספת שיוחסו לישראל.

 

 

שריפה ליד קיבוץ נחל עוז, גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
שריפה ליד קיבוץ נחל עוז, גבול רצועת עזה(צילום: AFP)

 

פרשננו הצבאי רון בן ישי מוסיף כי מהדיווח הסורי על כך שישראל תקפה בסיס ליד דמשק שנמצא בשימוש המיליציות האיראניות, אפשר להסיק שהאיראנים בימים האחרונים מנסים כל הזמן לשגר טילים או רקטות לעבר מטרה בשטח ישראל. אולם ישראל מסכלת את הכוונות האלו, הן באמצעות התקשורת ולפי הדיווחים גם באמצעות תקיפות מנע. אפשר גם לשער כי מה שהותקף היו מחסני טילים ומשגרי טילים שהאיראנים הוציאו מהמסתור והתכוונו להשתמש בהם, ישראל הבחינה בכך - ותקפה.

 

 

 
פרשננו הצבאי רון בן ישי מוסיף כי מהדיווח הסורי על כך שישראל תקפה בסיס ליד דמשק שנמצא
 
בשימוש המיליציות האיראניות, אפשר להסיק שהאיראנים בימים האחרונים מנסים כל הזמן לשגר טילים או רקטות לעבר מטרה בשטח ישראל. אולם ישראל מסכלת את הכוונות האלו, הן באמצעות התקשורת ולפי הדיווחים גם באמצעות תקיפות מנע. אפשר גם לשער כי מה שהותקף היו מחסני טילים ומשגרי טילים שהאיראנים הוציאו מהמסתור והתכוונו להשתמש בהם, ישראל הבחינה בכך - ותקפה.
 

 

 
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד