שתף קטע נבחר

הנהג חצה בירוק, השוטרת נתנה דו"ח על אור אדום. צפו

נהג מונית קיבל דו"ח תנועה בטענה שחצה צומת באור אדום בעיר רחובות. מצלמת הרכב שהתקין בחלון הקדמי מוכיחה: הנהג נכנס לצומת באור ירוק ורק באמצע המעבר התחלף הרמזור לאדום. צפו בתיעוד

 

מצלמת הדרך תציל את הנהג מהדו"ח? נהג המונית יוסף חלבי נסע ברחוב המרכזי של רחובות כשלפתע נעצר על ידי שוטרת תנועה שטענה כי חצה את הצומת באדום. תיעוד המצלמה מוכיח: האור התחלף מירוק לאדום כשחלבי היה באמצע הצומת. צפו בתיעוד מהמצלמה.

נהג קיבל דו
הרמזור ירוק בעת חציית הצומת

נהג קיבל דו

כמדי יום נהג חלבי במונית השירות ברחוב הרצל המרכזי בעיר רחובות. כאשר הגיע לצומת הרחובות טלר והרצל הוא האיץ את רכבו והמשיך ישר. מצלמת הרכב שהותקנה בחלון הקדמי של המוניתתיעדה כיצד חצה את הצומת באור ירוק, שהתחלף רק כאשר היה באמצע הצומת.

 

לאחר שחצה את הצומת הוא המשיך בנסיעה עוד כמה מטרים עד שנעצר על ידי שוטרת תנועה ממרחב השפלה שטענה שנסע באור אדום מלא. חלבי ניסה לשכנעה שלא נסע באדום וכי הוא יכול להוכיח זאת באמצעות המצלמה. השוטרת לא השתכנעה ורשמה לו דו"ח של 1,500 שקלים ורישום של עשר נקודות שליליות.

נהג קיבל דו
הדו"ח שניתן. "הנהג יצא מקו העצירה כשהצומת באור אדום"

עו"ד קוטין. "כל דברי השוטרת חוטאים למציאות" ()
עו"ד קוטין. "כל דברי השוטרת חוטאים למציאות"

בדו"ח כתבה השוטרת כי "הנהג יצא מקו העצירה כשהצומת באור אדום... קשר עין עם המונית מתחילת ביצוע העבירה ועד סופה". אבל חלבי החליט לא לוותר, שכר את שירותיו של עו"ד אלעד קוטין, ומתכוון כעת להגיע עם הסיפור לבית המשפט כדי לקבל זיכוי באמצעות הראיות שברשותו.

 

"לצערנו בתקופה האחרונה אנחנו עדים למספר רב של מקרים שבהם שוטרי התנועה חוטאים לעבודתם ונותנים דוחות תנועה לאזרחים על לא עוול בכפם", אמר עו"ד קוטין. "כל דברי השוטרת חוטאים למציאות, כפיח שמוכח בסרטון. הם אינם תואמים את המקרה וגורמים נזק קשה לנהג. אני שואל את עצמי - מה היה קורה אם המקרה לא היה מצולם? התשובה לצערי ברורה".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, פועלת המשטרה לאכיפת עבירות מסכנות חיים ובהן חציית צומת באור אדום. מבירור פרטי המקרה עולה כי הנהג קיבל דו"ח מהשוטרת, זאת לאחר שצפתה בו עובר את הצומת בניגוד לחוק. מניתוח של הסרטון שצירפנו, עולה כי הנהג עבר את קו העצירה של הצומת באור כתום והשלים את חצייתו באור אדום. נדגיש כי יש לחצות צומת מרומזר באור ירוק בלבד ולהימנע ככל שניתן מחציית הצומת באור כתום, מה שעלול להוות סכנה הן לנהג והן ליתר משתמשי הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים