שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   הליך מינויו של הרצוג לנבחרת - בעייתי
   אם הפורום המקצועי בראשות אלי אוחנה תכנן תחילה למנות מאמן ישראלי, איך קרה שקיבלנו בסופו של דבר מינוי זר? האם הפורום שימש רק חותמת גומי להחלטה הבלעדית של המנהל הטכני רוטנשטיינר? כדי להיכנס מהר לעניינים, הרצוג חייב למנות עוזר ישראלי

    

   יאיר קטן על אנדי הרצוג    (צילום: ניצן דרור)

   יאיר קטן על אנדי הרצוג    (צילום: ניצן דרור)

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

   בהליך המינוי של המאמן הלאומי החדש אנדראס הרצוג יש טעם לפגם. את ההחלטה היו אמורים לקבל בצוותא יו"ר ההתאחדות לכדורגל, הפורום המקצועי והמנהל הטכני, אך בפועל מי שקיבל קיבל את ההחלטה היה המנהל הטכני, וילי רוטנשטיינר, כאשר הפורום שימש רק חותמת גומי. נשאלת השאלה: למה מונה בסופו של דבר מאמן זר, כאשר התכנון היה למנות ישראלי?

    

   בניגוד למה שטענו כמה פרשנים בכירים על-כך שמדובר בקומבינה לכאורה, צריך להבין שכאשר ממנים מנהל טכני שבא ממדינה אחרת, סביר להניח שהוא ירצה לידו כמאמן אדם שבא ממדינתו כדי שיהיה להם שפה משותפת. אינני רואה פסול בכך. אלא שמה שמטריד אותי בכל הליך המינוי הוא שהפורום המקצועי בחר להתבטל בפני המנהל הטכני, ולא לכתוב מתווה שיכלול מספר קריטריונים לבחירת מאמן.

    

   וילי רוטנשטיינר נבחרת ישראל (צילום: ראובן שוורץ)
   מי הבוס? רוטנשטיינר ואוחנה(צילום: ראובן שוורץ)

    

   כתיבת מסמך זה הייתה מביאה את הפורום המקצועי מצד אחד ואת המנהל הטכני מצד שני לבחירה נכונה ומושכלת של איש מקצוע בכיר וראוי לקראת המשימה הקרובה, שהיא טורניר האומות שיחל בחודש הבא. זה כבר היסטוריה ועכשיו אסביר מה לדעתי צריך הרצוג לעשות בחודש הקרוב:

    

   1. להגיע לארץ בשבועיים הקרובים ולהתחיל ללמוד על מאפייני הכדורגל הישראלי.

    

   2. במסגרת תהליך הלימוד, על הרצוג לשוחח עם אישים בכירים בכדורגל הישראלי, כגון אלישע לוי ואלון חזן, כדי להכיר את השחקנים המשחקים בליגה הישראלית ואת הלגיונרים, וכן את שיטות
   האימון הנהוגות אצלנו בהשוואה לאלו באירופה. הוא יוכל לשוחח עם שניים מחברי הפורום, מאמן הנבחרת לשעבר דרור קשטן, וד"ר איציק בן-מלך ממכון וינגייט, על מנת שייתן לו רקע על אימוני הכושר הגופני הנהוגים אצלנו.

    

   3. הרצוג חייב לבנות סגל ראשוני הכולל 25־30 שחקנים שמתוכם יבחר את אלה הנמצאים בכושר הטוב ביותר באותה נקודת-זמן שבה ייערכו המשחקים.

    

   4. למנות לפחות עוזר מאמן ישראלי אחד אשר יציג בפניו את המנטליות הישראלית הקלוקלת, שאותה צריך לשנות מן היסוד.

    

   5. הרצוג יהיה חייב לראות אימונים של קבוצות ולצפות בחלק ניכר של משחקי הליגה כדי להבין על-מה צריך לעבוד במעט הזמן שנותר לו.

    

   עצם העובדה שמאז פרישתו ממשחק פעיל עסק הרצוג באימון נבחרות (גם אם לתקופת זמן קצרה) עשויה להפוך את נבחרת ישראל מנבחרת בינונית לנבחרת שמשחקת כדורגל סביר. צריך זמן וסבלנות, שהכדורגל הישראלי והתקשורת הישראלית לא תמיד ניחנים בה. אם זה אכן יקרה, נוכל להכתיר תהליך זה כהצלחה מסחררת, למרות ההליך הלקוי.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים