שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  במקום ללעוג, אולי נתחיל להקשיב לרוטן?

  עצרתם ולו לרגע אחד כדי לשאול שאולי, רק אולי, המאמן הוא לא הבעיה האמיתית של הקבוצה?

  מחול השדים סביב פרד רוטן יצא השבוע מכל פרופורציה. כל כלי התקשורת מצאו את האשם הבלעדי בכישלון של מכבי חיפה, ואנחנו האוהדים מרווים את צימאוננו בכוסות התרעלה. חבל התלייה המטאפורי כבר מונח על צווארו ורק מחכה לכסאו המתנדנד שייפול. עצרתם ולו לרגע אחד כדי לשאול שאולי, רק אולי, המאמן הוא לא הבעיה האמיתית של הקבוצה. אולי הוא רק הש"ג התורן שעליו הכי נוח להפיל את הכישלון?

   

  אז נכון, רוטן הוא כנראה לא המאמן הכי רהוט ששמעתם, ולבטח לא הכריזמטי שבהם, אבל ההולנדי אינו טיפש. גם הוא מבין שגורלו כבר נחרץ וימיו למרגלות הכרמל ספורים, ואולי בדיוק בזכות ההבנה הזאת רוטן בוחר בהזדמנויות המעטות שיש לו להשמיע את הביקורת שלו על הנעשה במועדון. אם כבר לקבל את הבעיטה, אז לפחות שזה יהיה עם האמת שלו.

   

  פרד רוטן (צילום: אורן אהרוני)
  פרד רוטן(צילום: אורן אהרוני)

   

  הביקורת של רוטן היא כזאת שנאמרת במרומז ובין השורות, כיאה לג'נטלמן הולנדי, אבל לאוזניים קשובות הדברים מאוד ברורים. בראיון לאחר ההפסד מול מכבי ת"א אמר רוטן כי "ההבדל הגדול הוא שהם יכולים להעלות מהספסל שחקנים עם רקורד בינלאומי ואנחנו לא". מבחינת רוטן מדובר באמירה חד משמעית שהסגל הנוכחי של הקבוצה הוא לא ברמה מספקת, ומישהו מאיתנו יכול לחלוק על האמירה הזאת? ספק רב אם מאמנים כמו מוריניו או גווארדיולה היו מצליחים להפיק מהסגל הזה יותר בהזדמנות נוספת התייחס לרכש סיידובה סומה: "ראיתי קליפ אחד שלו. לא יודע אם יעזור לנו", דברים אשר מעידים על נתק מוחלט, שלא לומר קרע של ממש, בין המאמן לשאר הגורמים המקצועיים בקבוצה.

   

  אז שנייה וחצי לפני שאנחנו באים על סיפוקנו ובועטים את ההולנדי החביב הזה אל פח האשפה של ההיסטוריה (בדיוק כפי שעשינו לסטנוייביץ' ולמולנסטיין לפניו), אולי נעצור לרגע כדי לחשוב שאולי, רק אולי, האשם האמיתי בכישלונות הקבוצה בשנים האחרונות נמצא הרבה יותר גבוה ממנו בהיררכיה?

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  פרד רוטן
  צילום: אורן אהרוני
  מומלצים