שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איראן על הכוונת: האסטרטגיה החדשה של טראמפ במלחמה בסוריה
  האמריקנים משנים את תוכנית הלחימה בסוריה: לפי דיווח ב-NBC, המטרה תהיה לדחוק את איראן והכוחות המזוהים איתה מהמדינה באמצעות לחץ כלכלי הולך וגובר - וסנקציות כבר הוטלו על חברות איראניות. פגיעה צבאית? בינתיים לא

   

  משגר (צילום: דובר צה
  משגר איראני בסוריה(צילום: דובר צה"ל)

  ארצות הברית משנה את תוכנית הלחימה בסוריה - וממקדת את המאבק באיראן: ממשל טראמפ מפתח אסטרטגיה חדשה למלחמה בסוריה שתתמקד בהוצאת הצבא האיראני והכוחות המזוהים איתו אל מחוץ למדינה. כך פורסם אמש (יום ג') ב-NBC, על פי חמישה גורמים המעורים בפרטי התוכנית.

   

  עם זאת, האסטרטגיה החדשה לא תכלול פגיעה של הצבא האמריקני ישירות בחיילים איראנים או בכוחות הנתמכים על ידי צבא הרפובליקה האיסלאמית, כי הדבר מפר את האישור האמריקני לשימוש בכוח בסוריה. לעומת זאת, לצבא האמריקני יש היתר לבצע פעולות הגנה עצמית, והוא יכול לפגוע בצבא האיראני אם הוא חש מאוים.

   

  תקיפה בסוריה (צילום: AP)
  תקיפה אמריקנית בסוריה. לארה"ב אין אישור לפעול צבאית נגד האיראנים(צילום: AP)

   

   

  על פי הדיווח, התוכנית תתמקד במאמצים דיפלומטיים ופוליטיים לדחיקת איראן מסוריה, בכך שהאמריקנים יפעילו על האיראנים לחץ כלכלי הולך וגובר. ארצות הברית תמנע סיוע בשיקום אזורים שבהם נוכחים כוחות איראניים ורוסיים, ותטיל סנקציות על חברות רוסיות ואיראניות שמעורבות בשיקום סוריה.

   

  גורם ממשל אמר כי מהשנה שעברה האסטרטגיה של ממשל טראמפ בסוריה נועדה להשיג ארבע מטרות - להביס את דאעש, להרתיע את אסד משימוש בנשק כימי, ליצור שינוי פוליטי בדמשק ולרסן את ההשפעה האיראנית בסוריה, כך שהיא לא תוכל לאיים על האזור. לדבריו, יעד זה כולל להבטיח נסיגה מסוריה של הכוחות הנתמכים על ידי איראן. 

   

  לפי הדיווח ב-NBC, באסטרטגיה החדשה בסוריה לא מצוין סעיף שלפיו "אסד חייב ללכת", אך נכתב בה שהממשלה הסורית לא יכולה לקיים קשרים קרובים עם איראן וחייבת להעמיד לדין אישים שביצעו פשעים נגד האנושות. 

   

  בתוך כך, משרד האוצר האמריקני הודיע אתמול על סנקציות חדשות נגד איראן, בין היתר נגד בנקים, חברת פלדה וחברות הקשורות לתחומי ההשקעות, הצריכה והבנייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים