שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מצלמות המהירות נגד רכב ליסינג - 1:0

  שופט בית משפט השלום קבע כי רישומי חברת הליסינג אלדן חסרים, אינם מוגנים כנדרש ולכן גם לא מהווים הוכחה כי רכב מסוים היה בחזקת הנוהג בו בזמן עבירת מהירות

  עוד מכה למשטרה ומצלמות א3. נהג שהואשם בנהיגה במהירות מופרזת לאחר שצולם לטענת המשטרה במצלמת אכיפה חדשה, זוכה מחמת הספק. זאת משום שמדובר ברכב ליסינג של חברת אלדן, שקיבלה לידיה את הדו"ח והסבה אותו על שם הנהג. השופט דן סעדון, מבית המשפט השלום בתל-אביב, קבע כי רישומי חברת הליסינג אינם מדויקים ואמינים דיים, כדי להוכיח כי הרכב היה באותה עת בחזקתו של הנהג.

   

  מכה נוספת למצלמות והמשטרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  מכה נוספת למצלמות והמשטרה(צילום: עידו ארז)

   

  כאשר רכב השייך לחברת ליסינג עובר עבירת תנועה, מגיע הדו"ח אליה. כאשר מדובר בכלי רכב שמוחכרים לחברות בינוניות וגדולות, המחזיקות מנהלי צי, מעבירות אליהם חברות הליסינג את הדו"ח, ואלה מבקשים בעצמם מהמשטרה להסב את הדו"ח על שם הנהג שקיבל את הרכב מהמעסיק. אולם כאשר מדובר ברכב שנחכר בידי חברה קטנה, או בידי לקוח בודד, נהוג שחברות הליסינג מבקשות בעצמן את ההסבה.

   

  השופט סעדון קבע שלא הוכח כי הנאשם נהג ברכב בעת ביצוע העבירה, וכי אלדן לא נוהגת להחתים את הנהג שאוסף ממנה את הרכב, ועובר העבירה יכול להיות גם שליח של הלקוח הסופי. עוד קבע השופט כי לא הוכח שמאגרי המידע של החברה מוגנים מפני חדירה ושיבוש.

   

  "למרות שלא מדובר בפסיקה של בית משפט מחוזי, המשטרה התייחסה אליה כתיק עקרוני", אומר עו"ד אסף אורון, שייצג את הנאשם בתיק. "חברות הליסינג יצטרכו לעדכן כעת את נהלי רישום המידע ומסירת הרכב, כדי למנוע זיכויים נוספים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  מצלמת מהירות
  צילום: אוהד צויגנברג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים