שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל: הסייבר בצה"ל - התחום שהתקדם הכי הרבה בעשור האחרון
  איזנקוט התייחס בערב עיון לאיום הקיברנטי וסיפר כי צה"ל עורך בנושא תרגילים עם ארגונים אחרים בארץ ומחוצה לה. שר החינוך בנט: "ישראל לא פוגעת במחבלים ששולחים בלוני נפץ בכדי לא לפגוע בהסדרה? אתם שומעים את המדיניות?"

   

   

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, התייחס הערב (ד') לאיומים החדשים על ישראל: "הסייבר בצה"ל הוא התחום שהתקדם הכי הרבה בעשור האחרון. הוא תפס מרחב ועיסוק גדול מאוד בהגנה ובהתקפה. האיום שיילך ויגדל זה האיום האינטרנטי". הרמטכ"ל דיבר בערב עיון במכללת שערי משפט לרגל השקת הספר "רגולציה במרחב הסייבר". 

  גדי איזנקוט ב כנס ספר רגולציה במרחב הסייבר הוד השרון (צילום: עמית הובר)
  איזנקוט. "הסייבר בצה"ל - התחום שהכי התקדם בעשור האחרון"(צילום: עמית הובר)

  לדברי איזנקוט, "בוצע רה-ארגון שלם בתוך המערכים כדי לשפר אופטימיזציה ושיתופיות בין-ארגונית יחד עם יכולות מדינתיות. אנחנו מקיימים לא מעט תרגילים ואימונים, גם בתוך הצבא וגם עם ארגונים אחרים, מתוך הבנה שזה אתגר שדורש חלוקת ידע. בעיקר עם צבאות ידידותיים. זה תחום שרב הנסתר על הגלוי". הוא העריך כי "איפשהו בעתיד יכולת האיסוף, ההגנה והתקפה יאוגדו תחת מפקדה אחת".

   

   

  קודם לכן הציג שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט קו תקיף ביחס לנעשה בדרום: "מוקדם יותר היום התייחס אלוף פיקוד הדרום למצב ואמר שאנחנו לא פוגעים במשגרי הבלונים בכדי לא לפגוע במהלכי ההסדרה. אין לי דבר נגד צה"ל, הכתובת היא בדרג המדיני. ישראל לא פוגעת במחבלים ששולחים בלוני נפץ בכדי לא לפגוע בהסדרה? אתם שומעים את המדיניות? אני אומר קודם כל נסדיר את מדיניות הביטחון של מדינת ישראל. לקבוע בבירור קודם ביטחון ורק אח"כ הסדרה. ביטחון אזרחי ישראל קודם להסדרה עם חמאס ואסור להכנע לסחטנות, זה דבר מדהים.

   

  לדברי בנט, "יש משא ומתן, מפעילים אלימות כבדה נגדנו, הן בפירוק חלקי הגדר, כניסה לשטחי ישראל זריקת מטענים, אנחנו במשא ומתן אז חלילה לא נירה עליכם. מדינת ישראל צריכה לחזור לאקסיומה פשוטה שאני מנסה להוביל את זה שמונה חודשים: הגבול הוא מוחלט, מחבלים לא נוגעים בגדר, לא חוצים בגדר, לא מפרקים את הגדר. והכלל הפשוט צריך להיות: אפס סובלנות למחבלים וביטחון וחיים נורמליים לתושבים. אני אמשיך להילחם. אנחנו בקבינט במעין משיכת חבל, אני מושך לכיוון מאוד ברור שקודם כל לתת את הביטחון. לא הסדרה תחילה, ביטחון תחילה. אני מקווה שהמדיניות הזאת תיושם בזמן הקרוב".  

   

   
  מאמצי כיבוי שריפה שפרצה בסמוך לקיבוץ אור הנר שבעוטף עזה (צילום: יואב ויס)
  שריפה בעוטף עזה בעקבות טרור הבלונים(צילום: יואב ויס)

  מאמצי כיבוי שריפה שפרצה בסמוך לקיבוץ אור הנר שבעוטף עזה (צילום: יואב ויס)
  (צילום: יואב ויס)

  בהוראת שר הביטחון אביגדור ליברמן חודשה הבוקר אספקת
  הדלק הקטארי בדרכו לרצועת עזה(צילום: בראל אפרים)

  תיעוד עימותים בין פלסטינים לכוחות צה
  פלסטינים מתפרעים ברצועה(צילום: AFP)

  תיעוד עימותים בין פלסטינים לכוחות צה
   

  הבוקר חודשה אספקת הדלק הקטארי לרצועת עזה באישורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאימץ אמש את המלצת גורמי הביטחון. לפני כעשרה ימים הורה ליברמן לעצור את הכנסת מכליות הדלק לרצועת עזה בעקבות ההתפרעויות על גדר הגבול.

    

  מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, נשא היום דברים בטקס החלפת מפקד אוגדת עזה ואמר כי "כבדים שערי עזה. אנו בתקופה מורכבת. יתרונותנו מול אויבנו ברורים. יש בעזה אויב מורתע שמחפש כל דרך מתחת לאדמה ומעליה להזיק לישראל."נדרשים אורך רוח ותחבולה. איננו רוצים לשמוע את חבל ארץ זה באדום ולראות אותו בשחור. כאן באוגדת עזה הטקטיקה היא הקובעת אך המבין את רזי האטסטרטגיה יוכל לקבוע את התוצאות בצורה המועילה ביותר".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים