שתף קטע נבחר

שופטת שחררה גבר שאיים לרצוח צעירה שלא נענתה לו

תושב מרכז הארץ, שכבר ריצה מאסר בעקבות הטרדת צעירה מהצפון, נעצר שוב בחשד שאיים על חייה. החוקרים איחרו להביאו לביהמ"ש ב-20 דקות, והשופטת אביגיל זכריה קבעה: "הוא אמנם מסוכן, אבל המשטרה אשמה"

אילוסטרציה  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

בית משפט השלום בעכו הורה אתמול (א') לשחרר צעיר ממרכז הארץ, שחשוד כי הטריד באופן אובססיבי צעירה מהצפון ואיים על חייה לאחר שלא נעתרה לחיזוריו. השופטת אביגיל זכריה הורתה על השחרור משום שהמשטרה איחרה בכ-20 דקות להביא את החשוד לדיון בהארכת מעצרו.

 

החשוד נעצר לפני חמישה ימים, אולם מדובר בסאגה מתמשכת של הטרדות שבגינן כבר ישב בעבר בכלא. הוא חשוד שהטריד את הצעירה בטלפון עשרות פעמים, הגיעה למקום עבודתה למרות צו הרחקה שהוצא נגדו, ושוחח בטלפון עם אחיה, שבאוזניו איים על חיי הצעירה אם לא תיעתר ותיפגש איתו.

 

ביום חמישי שעבר הוארך מעצרו עד אתמול ב-14:00, אולם בשעת סיום המעצר החשוד עדיין לא היה בבית המשפט. במשטרת עכו טענו כי חקירתו הסתיימה ב-13:15, ולאחר מכן ביקשה אמו להעביר לו סיגריות - ומשום כך איחרו לבית המשפט.

עו
עו"ד תומר בן חמו(צילום: עידו ארז)
 

עו"ד תומר בן חמו, שייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, טען מנגד שהחקירה התארכה משום שקצין החקירות המשיך לחקור את הצעיר.

 

השופטת זכריה קבעה כי היחידה החוקרת הייתה מודעת ל"סד הזמנים" שבו הייתה נתונה, "ולא ברור מדוע הבאת סיגריות לחשוד יש בה כדי להצדיק עיכוב בהבאתו לבית המשפט... וחשיפת היחידה החוקרת לכדי מעצר בלתי חוקי כפי שבפועל בוצע".

 

היא הוסיפה כי אכן קיימת מסוכנות מצד החשוד כלפי המתלוננים, אולם האשמה בשחרור מוטלת על המשטרה: "על היחידה החוקרת היה להעדיף את צורכי החקירה וביטחון המתלוננים על פני היבטים אישיים כאלה ואחרים של העצור. משלא עשתה כן, אין לה להלין אלא על עצמה".

 

עו"ד בן חמו אמר ל-ynet: "אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט אשר ביקר את התנהלות המשטרה והעדיף את זכויות החשוד על פני התנהלות קלוקלת של המשטרה, והורה על שחרורו בשל מעצרו הלא חוקי".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לאור עיכוב קצר בגין דאגה לצרכיו ורווחתו של החשוד, בית המשפט החליט שלא להאריך את מעצרו של החשוד, למרות שקבע כי קיימת מסוכנות, ובחר לשחרר אותו בתנאים מגבילים.

 

"כפי שציינו בעבר נדגיש גם הפעם, כי גם שחרורו של חשוד בתנאים מגבילים אינו מעיד כהוא זה על חפותו או תוצאות ההליך בעניינו. החלטת בית המשפט הועברה לבחינת גורמי המקצוע וככל שיידרש המשך מעצרו לצורך טובת החקירה ושלום הציבור, יוגש ערר על החלטת בית המשפט בהתאם. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות, במטרה למצות את הדין עם החשוד ולהגיע לחקר האמת".


פורסם לראשונה 18/11/2018 21:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים