שתף קטע נבחר

ישראל כפי שטרם ראיתם בפחות מ-3 דקות

המראות בשדה הסולארי באשלים שנראות בכלל כמו פתקים לבנים, המכון לטיהור שפכים בראשון לציון - "מי חשב שמקום כזה יכול להצטלם כל כך יפה?" או מכולות בנמל אשדוד שממבט-על נראות כמו אבני לגו משורטטות. צפו בצילומי הרחפן המפתיעים משמי ישראל

 

 

הטורבינות בגלבוע, הנמל באשדוד, שדה תרמו-סולארי באשלים או שדה חיטה בהוד השרון. שמות המקומות האלו הם כנראה לא הראשונים שיקפצו לראש כשחושבים על ישראל היפה. אז זהו, שאולי מעכשיו דווקא כן.

תחנות הכוח התרמו סולאריות באשלים (צילום: אריק דנינו)
תחנות הכוח התרמו סולאריות באשלים(צילום: אריק דנינו)

מבט-על על המרינה באשדוד (צילום: אריק דנינו)
מבט-על על המרינה באשדוד(צילום: אריק דנינו)

עצי תמר בים המלח (צילום: אריק דנינו)
עצי תמר בים המלח(צילום: אריק דנינו)

אריק דנינו אסף את כל הצילומים שלו מהשנה החולפת, אותם צילם רק בשמי ישראל משמי ישראל, כלומר באמצעות הרחפן שלו. את דנינו הכרנו במאי האחרון, אז צילם את פארק המים הנטוש "אטרקציה" בחוף קליה שבים המלח. דנינו חזר לאחד ממקומות הבילוי הזכורים לו מילדותו ומצא מקום שונה לחלוטין מהפארק השמח אותו זכר. הוא החליט להעלות רחפן שיצלם את המראות הנטושים כדי להגיע בזכותו לאן שלאנשים אין כניסה רגלית, מאחר והמקום סגור.

פארק המים הנטוש (צילום: אריק דנינו)
פארק המים הנטוש שדנינו צילם במאי 2018(צילום: אריק דנינו)

פארק המים הנטוש (צילום: אריק דנינו)
"אטרקציה" של אז והיום, חוף קליה בים המלח(צילום: אריק דנינו)

 

אבל פארק המים הנטוש בים המלח הוא רק קצה הקרחון אותו גילה דנינו בשנה האחרונה בזכות הרחפן. "יצאתי לטייל בארץ יותר מבעבר, וגיליתי שיש לנו ארץ יפהפייה. ידעתי זאת לפני, אבל כשראיתי אותה מזוויות אחרות, זה קיבל יותר עוצמה. תמצאו כאן (בסרטון הווידיאו) מקומות מהצפון ועד הדרום", מספר דנינו ומזמין את כולנו להצטרף למסע המרהיב שלו וגם - "תטיילו בארץ, זה שווה את זה", הוא מוסיף.

״העץ הבודד״ בים המלח (צילום: אריק דנינו)
״העץ הבודד״ בים המלח(צילום: אריק דנינו)
 

חורשת הפאולינות, בית חנן (צילום: אריק דנינו)
חורשת הפאולינות, בית חנן(צילום: אריק דנינו)
  

מקצועו הרשמי של דנינו בן 34 מראשון לציון הוא מעצב גרפי. הוא לא מגדיר את עצמו כצלם עדיין. "צלם חובב במקרה הטוב", הוא אומר בשיחה עם ynet.

 

אז מה גורם לך לצאת לצלם כל פעם מחדש?

"קודם כל, האהבה לצילום. אני אוהב לצלם דברים שהם לא כל כך סטנדרטיים ומזוויות שונות. אני לא מגדיר את עצמי כצלם, זה מרגיש לי גדול מדי, אבל כן אחד שאוהב לצלם.

רחפן על רקע חורשת הפאולינות, בית חנן (צילום: אריק דנינו)
"לצלם דברים מזוויות שונות". הרחפן של דנינו(צילום: אריק דנינו)
 

"הדבר שמתווסף לאהבה שלי לצילום הוא הזווית השונה שאפשר לקבל עם הרחפן, משהו שעין אנושית עדיין לא רגילה אליו. 'מבט הציפור' אם אפשר לקרוא לזה כך, אם כי בשנים הקרובות שיעברו, נראה לי שכבר נתרגל לכך. אפשר לגלות מקומות יפהפיים, צורות גיאומטריות, חיבורים מעניינים שיש בטבע, או אפילו כאלה שהאדם יצר, אבל מהזווית שאנחנו מסתכלים, אין אפשרות לראות אותם כך".

 

"גורם לחשוב על דרכים יצירתיות להוציא תמונה ייחודית ממקום שצולם עשרות פעמים"  

איך אתה יודע מתכנן את הצילום הבא שלך?

"את הרעיון למקום אני מקבל בגדול בעקבות חיפוש בגוגל, חיפוש מאפס. יש גם אפשרות לראות באפליקציה שנקראת 'מבט לוויין'. שם אני יכול לשוטט ולראות מקומות מעניינים ממבט רחפן כביכול, ועל ידי כך לבחור את המקומות שאני רוצה לצלם.

כיכר עין השמש, אשדוד (צילום: אריק דנינו)
כיכר עין השמש, אשדוד(צילום: אריק דנינו)
 

"זה גם תלוי בתוצאה הסופית שאני רוצה לקבל. למשל, אם יש לי רעיון לסרטון, לחיבור קטע אחד של סרט עם קטע שני, אז אני מנסה למצוא את המקום האידאלי לכך, כמו החיבור שעשיתי בסרטון האחרון. בשוטים האחרונים יש סצינת עיגולים שכללה מכון לטיהור שפכים, אצטדיון וכו׳. המוטיב החוזר היה המעגל".

 

לא פשוט לצלם בארץ בגלל רגישויות ביטחוניות ושטחים צבאיים. איך אתה חווה את זה?

"בישראל יש באמת לא מעט אזורים שאסור לצלם בהם כמו בסיסים, מקומות עירוניים הומי אדם, שדות תעופה, אזורים ביטחוניים וכו׳. יש מפה של אזורים אסורים לטיסה, אני משתמש בה ולפיה מתכנן את המקומות הבאים.

ספינה על רקע חוף ים אשדוד (צילום: אריק דנינו)
ספינה ליד חופי אשדוד(צילום: אריק דנינו)

"זה קצת מקשה, אבל מצד שני גורם לך לחשוב על דרכים יותר יצירתיות להוציא מהמקום, שכנראה צולם כבר עשרות פעמים, תמונה יותר ייחודית".

 

מה המקום שהכי הפתיע אותך בצילום ממבט על?

"קצת קשה לענות כי יש כמה. יש את השדה הסולארי באשלים. ממבט על, המראות הסולאריות נראות כמו פתקים לבנים וזה הדהים אותי. יש גם את המכון לטיהור שפכים בראשון לציון, מי חשב שמקום כזה יכול להצטלם כל כך יפה? צילמתי גם מכולות בנמל אשדוד ממבט על. הן נראות כמו אבני לגו משורטטות".

מטוס ״נורד״ ביער המגינים, לזכר חללי חטיבת הצנחנים 317 (צילום: אריק דנינו)
מטוס ״נורד״ ביער המגינים, לזכר חללי חטיבת הצנחנים 317(צילום: אריק דנינו)
 

מכל המקומות שצילמת, מה האהוב עליך?

"אני חושב שהמקום שהכי הרשים אותי, למרות שיש עוד לא מעט, הוא המטוס ביער המגינים. הסצנה, ממבט על, נראית כלקוחה מתוך סצנה של הסדרה 'אבודים'. זה פשוט הדהים אותי".

מטוס ״נורד״ ביער המגינים, לזכר חללי חטיבת הצנחנים 317 (צילום: אריק דנינו)
(צילום: אריק דנינו)

 

לתמונות וסרטונים נוספים של דנינו היכנסו לעמוד הפייסבוק .

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריק דנינו
הצילומים המדהימים משמי ישראל של אריק דנינו בשנה החולפת
צילום: אריק דנינו
מומלצים