שתף קטע נבחר

חושבים להשקיע בנדל"ן? 3 פרמטרים שחובה לבדוק

היצע ההשקעות בנדל"ן עלול לבלבל אותנו, ועודף המידע רק מקשה עלינו לקבל החלטה איפה להשקיע, ועם מי. כדי לעשות לכם סדר, אספנו עבורכם את הפרמטרים העיקריים שכל מי ששוקל להשקיע בנדל"ן חייב לבדוק

תחום ההשקעות הריאליות תפס תאוצה בשנים האחרונות: בזכות חברות הפועלות לגיוס הון עצמי לעסקאות נדל"ן בארץ ובחו"ל החל בסכומים קטנים, השקעה בנדל"ן מניב או בעסקה לייזום נדל"ן הן כבר לא נחלתם של עשירי המשק בלבד, ותחום זה נפתח בפני מיליוני אנשים שאינם טייקוני נדל"ן.

 

חברת הגשמה היא חברת ההשקעות המשותפות בנדל"ן הגדולה והוותיקה בישראל, אשר כוללת מחלקת פיתוח עסקי בארץ ובחו"ל, מחלקת אנליזה ומחקר המונה כ-10 רו"ח וכלכלנים, מחלקה משפטית, מחלקת כספים עם התמחות במיסוי בינלאומי ועוד.

באמצעות כל הגורמים הללו, וכיוון שלרוב המשקיעים אין את הידע, היכולת והאמצעים לערוך את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לקבל החלטה מושכלת, הגשמה מבצעת את כל הבדיקות שעל המשקיעים הפרטיים לערוך, במטרה להחליט האם השקעה מסוימת נכונה עבורם. אספנו עבורכם את הפרמטרים העיקריים שכל מי ששוקל להשקיע בנדל"ן חייב לבדוק, לפני שהוא מקבל את ההחלטה.

 

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

מה לא נאמר על שלושת ה-Lים? מיקום, מיקום ועוד פעם מיקום. למיקום הקונקרטי מתווסף תת-פרמטר - נושא התעסוקה באזור, אשר לו השפעה מכרעת לבחינת מיקום להשקעת נדל"ן ולהתפתחות עסקית של עיר מסוימת. לדוגמה, להקמה או סגירה של מרכז תעסוקתי גדול, יש השפעה ישירה על הגירה חיובית או שלילית, בהתאמה, לעיר. לאחרונה ראינו איזה אימפקט היה לרשימת הערים שבהן אמזון עתידה לפתוח מרכזים לוגיסטיים, על מחירי הנדל"ן. מגמה זו צפויה להמשיך ולהתפתח ככל שמועד פתיחת המרכזים יתקרב.

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

איתנות לאורך זמן

לאורך כל ההיסטוריה אנו רואים שיש ערים שיוצאות מכל משבר חזקות יותר. עולם הנדל"ן, כמו רוב תחומי ההשקעות, מתאפיין במעגליות - לעתים מחירי הנדל"ן יורדים, אך לאחר מכן הם "מתקנים את עצמם" וחוזרים לעלות. כאשר מדובר בערים שהן המרכז העסקי של העולם, כמו מנהטן ולונדון, קל לראות איך הערים הללו יצאו מכל משבר חזקות יותר ונהנו מעליית מחירים גבוהה יותר. לדוגמה, אם נסתכל על עשירי אמריקה של היום, הם אותם אנשים שרכשו במשבר של 2008 נדל"ן במנהטן.

 

  (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

השותף שלך בהשקעת הנדל"ן

פרמטר חשוב ביותר לבחינת כדאיות ההשקעה הוא השותף שלך. בהשקעה בנדל"ן השותף שלך הוא היזם. חשוב לבדוק איזה ניסיון יש ליזם בתחום שבו הוא פועל (משרדים, נדל"ן מסחרי, מגורים), עד כמה הוא מכיר את האזור שבו, ולבחון כיצד הוא התמודד בעבר עם משברים. בשילוב פרמטרים נוספים, כמו מצב השוק ומצב כלכלי במדינה, היזם הוא חוליה מרכזית וחשובה ביכולת החיזוי להצלחת הפרויקט.

 

לסיכום, כמו בכל השקעה, קיימים הרבה פרמטרים לבחינה מעמיקה של השקעה בנדל"ן. הנקודות שהוצגו פה הן עקרונות בסיסיים שכל משקיע צריך לברר. מובן שכדאי שבדיקה מעמיקה ומקצועית של ההשקעה, תיערך על ידי אנשי מקצוע כמו כלכלנים, רואי חשבון ועורכי דין, ולכן מומלץ לעבוד עם חברות בעלות מחלקות מקצועיות ומנוסות, אמינות ואחראיות. לחברת הגשמה ניסיון של מעל 300 השקעות, מתוכן 145 אקזיטים ברחבי העולם.

 

לפרטים נוספים כנסו>>>

 

ההצעה להצטרף להשקעה מוצעת באמצעות שותפויות ייעודיות. השקעה בפרויקטים טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי. האמור בתיאור לעיל מהווה הצגה עקרונית וכללית בלבד.

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים