שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי אתה איסמעיל הנייה?
  אלים ותוקפני, אויב מושבע, מנהיג מלידה או חותר לשוויון וממציא את עצמו מחדש? חשוב שנכיר גם את האנשים שעומדים מולנו ונלחמים נגדנו

  בתקופה קריטית זו בה אנו נלחמים על עתידנו במערכת הפוליטית, אנו חווים במקביל תקופה אלימה מבחינה ביטחונית ולכן, נראה שחשוב שנכיר גם את אופיים של המנהיגים העומדים מולנו והנחשבים לאויבנו המושבעים, על מנת שנדע להתנהל מולם ובעיקר כדי להכיר את המבנה האישי שלהם, המשפיע על דרך חשיבתם והתנהגותם ובהתאם לכך להגיב ולפעול.

   

  בחרתי לנתח את מפתו האישית של איסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס ואחד האנשים הדומיננטיים ביותר בסכסוך הערבי ישראלי. תארך הלידה שלו הוא 29.1.1962.

   

  מפתו מצביעה על כך כי הינו אחד האנשים החכמים והמוכשרים ביותר הקיימים עבורם. איסמעאיל הנייה הוא מנהיג מלידה וכך נסללה דרכו, למרות שבא ממקום של תנאי עוני ודלות.

   

  בדרך כלל יש לנו נטייה לזלזל באויבינו ולטעון כי הם פחותים מאיתנו ביכולת השכלית ואולם מפתו של איסמאעיל הנייה מוכיחה בדיוק את ההיפך. מעצם עובדת היותו מזל דלי שזהו מזל שהחופש האישי הוא החשוב לו ביותר נראה שזוהי מטרת חייו ותחושת הבטן שלו אומרת שהוא זה אשר נועד וחייב להוביל את עמו לחופש המוחלט וכמעט לא חשוב המחיר.

   

  איסמעיל הנייה (צילום: AFP)
  מי אתה איסמעיל הנייה?(צילום: AFP)
   

  גם בהיותו נער, למרות שציית למוסכמות מתוך כבוד למשפחתו, הרי שבתוך תוכו תמיד הרגיש שהוא צריך לתקן את העולם וחתר לחופש ושוויון. בתפיסת עולמו הוא פועל עבור הצדק המוחלט שזהו כיבוש/הכנעת ישראל, תוך כדי שחרור בני עמו . זהו הקו המנחה שלו ואין שום דבר שיזיז אותו מדעתו.

   

  הוא יכול בחוכמתו ובחשיבתו האינטלקטואלית המוגברת , לצאת ממצבים קשים בחיים, תוך כדי שהוא ממציא את עצמו כל פעם מחדש. הוא אינו חושב באופן שגרתי ולכן הקרובים אליו אוהבים להיוועץ בו. גם כאשר נדמה כי המצב גרוע תמיד יעשה או יגיד משהו שיאיר את פני הדברים בצורה שונה. יש לו כוח פיזי רב ויכולת לעמוד לאורך זמן במצבי לחץ מתמשכים, כתוצאה מתקופות קשות שעבר בחיים.

   

  הוא נעלב מהר מאוד ולוקח דברים ללב ולעולם אינו שוכח או סולח למי שפגע בו, כשבמוחו תמיד קודחת המחשבה כיצד הוא יכול להחזיר עין תחת עין ושן תחת שן.

   

  הוא אינו אדם שיגרתי ששומר מתוך חשדנות על האני הפנימי שלו ולא ייתן לאף אחד להגיע אל הבטן הרכה שלו כך שיש מעט מאוד אנשים שיודעים מה הוא באמת מרגיש בתוך תוכו. מאחר והוא פועל מתוך אידיאל, הרי שאין דבר שמכעיס אותו יותר מחוסר צדק ולצדק פנים רבות בהתאם לתפיסת העולם שלו לאותו הזמן.

   

   

  אילולא היו לו קשיים אישיים בבית בתקופה זו היינו חווים תקופה קשה הרבה יותר והנייה היה מתפנה כל כולו לרצון לחיסולנו והטילים היו יורדים

  עלינו בחמת זעם גבוהה הרבה יותר ממה שהיה עד היום. הוא אינו פנוי רגשית לעסוק רק עם מדינת ישראל והתסכול שלו ימשיך להיות גדול בתוך שנה מהיום כשיבין שהדברים לא יתנהלו בקצב שתיכנן וגם לא תמיד יצאו כשידם על העליונה.

   

  בתקופה זו של חייו הצורך הבסיסי שלו היא לשבור את הקיים ואת כל ההתנהלות המתרחשת בעזה כיום, כך שיעשה ככל שביכולתו להתעמת איתנו הישראלים. אנו חיים כרגע בתחושה שהנה עוד מעט יקרה משהו והמלחמה תתחיל כיוון שאי אפשר יהיה לחיות לאורך זמן במצב שקיים כיום ובאותה המידה גם הערבים והנייה מהצד שכנגד, חשים את אותה התחושה ולכן זה עניין של זמן ולא הרבה מדי, שתהייה התלקחות משמעותית ביותר. שקט לא יהיה כאן בשנה הקרובה.

   

  כמו כן, נראה כי הנייה לא יסיים את חייו בדרך הטבעית.

   

  צילה שיר אל , אסטרולוגית ויועצת משפחתית

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים