שתף קטע נבחר

טלטלה במפלגת העבודה בעקבות חלוקת התיקים

כהן נעתר להצעת ברק ובעבודה כבר החלה התמודדות על כהונת המזכ"ל, תפקיד אותו יקבל כנראה יובל פרנקל. אבי יחזקאל: "אחזיר המפלגה לחברים"

ראש הממשלה, אהוד ברק, המשיך גם היום (יום ד') לחלק את תיקי תנועת ש"ס ולמנות ממלאי מקום למשרדי הממשלה השונים. על פי החוק ברק יכול למנות חברי כנסת לממלאי מקום שרים, כשהוא אינו זקוק לאישור הכנסת.
רענן כהן נענה הבוקר להצעת ברק ויחזיק בתיק העבודה והרווחה, כשבמקביל ימשיך עדיין לתפקד כמזכ"ל המפלגה. כהן יכנס לתפקידו כבר השבוע וככל הנראה יפטר את המינויים הפוליטיים של ש"ס במשרד, כפי שעשו השרים שהתמנו לממלאי מקום עד כה.
עם היוודע מינויו של כהן למשרד העבודה והרווחה, נפתחה התחרות במפלגת "העבודה" על תפקיד מזכ"ל המפלגה. ח"כ אבי יחזקאל אמר ל-ynet כי הוא הודיע למזכ"ל ולראש הממשלה על רצונו להתמודד על התפקיד, ואמר כי "הוא יחזיר את המפלגה לחברים, ולימי הזוהר כמותג משמעותי בזירה הפוליטית". עם זאת, נראה כי את התפקיד יקבל יובל פרנקל. בעבודה הועלה רעיון כי פרנקל ישמש בינתיים כממלא מקום של כהן, אך פרנקל עצמו רוצה להיבחר לתפקיד.
ח"כ עוזי ברעם סרב אמש להתמנות לממלא מקום שר, ואמר לברק כי יתמנה רק לשר במשרה מלאה.
הבוקר נפגש השר לבטחון פנים, שלמה בן עמי, עם ח"כ יוסי שריד. לדברי שריד, אמר לו בן עמי כי יסרב למלא את מקום שר החינוך בעקבות עומס העבודה במשרד לבטחון פנים ובניהול המשא ומתן עם הפלסטינים.
השרים בן עמי וביילין ייצאו מחר למסע הסברה בתורכיה, איטליה וספרד, שם יציגו את עמדות ישראל במשא ומתן עם הפלסטינים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
מחזיק חדש לתיק העבודה. רענן כהן
זום 77
אתר הכנסת
סרב לברק. עוזי ברעם
אתר הכנסת
אתר הכנסת
רוצה להיות מזכ"ל העבודה. אבי יחזקאל
אתר הכנסת
מומלצים