שתף קטע נבחר

אנחנו האדריכלים של החיים שנבחר

שרונה פומס עם סיפור על בית, אדריכלות רב מימדית ופנג שואי - כיצד הופך הבית שלנו לחלק מהחיים שלנו והבנייה הפיזית היא, למעשה, הבנייה הפנימית-אישית שמשנה את חיינו

זהו סיפור על זוג, שבחר לגור בקיבוץ מקסים בצפון הארץ וחיכה בסבלנות שתקום תוכנית הרחבה, שאכן השתלמה תוך מספר שנים. הם קראו לזה זכייה בהגרלה, אך זו מתנה גדולה הרבה יותר. הגעתי לראות בצפון הארץ את השטח עליו יעמוד הבית החדש, לראות שאכן הבית תוכנן באופן מטיב, נהנה מזרימה של אנרגיה בחוץ ובפנים ותומך בבני הבית.

 

עוד כתבות בנושאי פנג שואי ואסטרולוגיה סינית

 

החיבור עם בעלת הבית היה מיידי - חיבוק מזמין בכניסה, שיחה קולחת ואנחנו כבר מרגישות בבית (בדיעבד זו הייתה התחושה ששיתפנו). ואכן התחושה התחזקה עם ההגעה לשטח הבנייה שכלל גם עץ אלון עתיק בחזית. היה זה שטח נהדר: החזית מוארת ופתוחה, ההנמכה בחזית וההגבהה מאחור, שביל הכניסה הזורם אל הבית - כאילו הבית מקבל חיבוק מכל צדדיו, עוד בטרם נבנה.


להרגיש את הבית עוד בטרם הבנייה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
להרגיש את הבית עוד בטרם הבנייה(צילום: shutterstock)
 

התחושה המוקדמת הזו, עוד בטרם יש לפנינו מוצר מוגמר, יכולה לסייע לנו להגיע להחלטות, וגם אם התוצאה איננה לפנינו באופן מיידי, הרי שהתחושה הנכונה הזו מלווה אותנו עד שאנחנו זוכים לתוצאה המיוחלת. לפני כ-15 שנה ביקשתי להירשם ללימודי עיצוב פנים ונתקלתי בסירוב, הסיבה הייתה שאין לי ראיה תלת מימדית. לא ידעתי מה זה אומר, אך התעקשתי לקבל הזדמנות כי ידעתי שזה מה שנכון לי באותו הזמן כנקודת התחלה, ולבסוף התקבלתי. דווקא אז, כשהצלחתי להשתלב והוכחתי לעצמי שאני יכולה, ביקשתי לעזוב את הלימודים שתרמו ככל האפשר, אך לא חברו לתשוקה של הלב ולדרכי החופשית החדשה.

 

האפשרויות העומדות בפנינו ללמוד ולהרחיב את האופקים שלנו, היא זו שנותנת לנו את ההזדמנות להתפתח, לא רק בתחומי הידע, אלא גם נפשית. הראייה שלנו משתנה ואנחנו רואים לא רק תלת ממד, למשל, אלא יכולים לחוש מעבר למרחב הפיזי ולהרגיש את המקום, האדם, את עצמנו. אני יכולה להעיד על עצמי שעולם המטאפיסיקה הסינית תיגמל אותי מעבר לכל מה שדמיינתי וסייע לי להרחיב את היכולת לראות, ובעיקר לחוש תלת מימד, וכך לצפות בתמונה הרחבה של חיי.

 

בתכנון של הבית ניתן היה לראות במיקום חדר השינה ודלת הכניסה פריחה אומנותית ויצירתית של בעלי הבית, שזהו גם עיסוקם, את ההזדמנויות הנהדרות שהבית עוד יביא לטווח ארוך כהשקעה מתגמלת. אפשר היה לראות את הצמיחה הנפלאה של הילדים הלנים בחדרים התומכים בהם באופן כללי ואישי על פי תאריך הלידה של הבית ושל דייריו.

 

לבנות את עצמנו לפי הסיפור שאנחנו רוצים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לבנות את עצמנו לפי הסיפור שאנחנו רוצים(צילום: shutterstock)
 

ההמלצה העיקרית הייתה להעביר את המדרגות מהאזור הדרומי לצפוני, לאפשר זרימה של אנרגיה ולמקם אחרת את המטבח, להחליף בין דלת הכניסה לסלון, ועוד המלצות להרגיש בבית אפילו יותר. אין בית מושלם, אך, ללא ספק, בבית הזה הייתה זרימה אנרגטית, חיה ותומכת.

 

נוכל לברוא לנו בית חלומות בתודעה של זרימה, לסייע לאחרים להכיר את האנרגיה הזו, להזמין אנשים המהדהדים לתודעה שלנו. אנחנו האדריכלים של החיים שנבחר. אדריכלות - פנג שואי רב מימדית היא, ללא ספק, הדבר הבא. 

 

שרונה פומס , פנג שואי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
פיזי מול רוחני - הבנייה אישית
צילום: shutterstock
צילום: נוח שחר
שרונה פומס
צילום: נוח שחר
מומלצים