שתף קטע נבחר

ש"ס דורשת את תפקיד יו"ר הקואליציה

בליכוד מעריכים כי ניתן יהיה לסגור הסכם עם ש"ס כבר הלילה. התקדמות גדולה נעשתה במגעים עם המפד"ל, ונראה כי היא קרובה להצטרף לממשלה

דרישה חדשה של ש"ס: תפקיד יו"ר הקואליציה. בש"ס רואים בתפקיד פונקציה חשובה בעבודה הפרלמנטרית השוטפת בכנסת, והמועמדים של המפלגה לתפקיד הם חברי הכנסת יאיר פרץ ודוד טל.
בכיר בש"ס אמר כי צוות המו"מ של התנועה התרשם שבליכוד לא פוסלים את האפשרות לתת את התפקיד לש"ס, שכן מקורבי שרון מעדיפים לתת לתפקיד איש ש"ס - על איש ליכוד שאינו נמנה עם מחנה שרון. היום יחודשו המגעים עם ש"ס, ובצוות המו"מ של הליכוד מעריכים כבר הלילה יושגו הבנות, לאחר שנותרה מחלוקת שולית בנושא תיק התקשורת אותו דורשת ש"ס - הליכוד מסרב.
במגעים בין צוות המו"מ של הליכוד והמפד"ל הלילה הושגה התקדמות ונראה כי הצטרפותה של המפד"ל לממשלה קרובה, לאחר שוויתרה על תביעתה המרכזית, תיק החינוך. שרון חזר והבהיר אתמול כי תיק החינוך ישאר בידי הליכוד. המפד"ל הסכימה לקבל בתמורה את תיק התחבורה ליו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי. במפד"ל דרשו תיק נוסף, אולם בליכוד סירבו והציעו לכל היותר סגן שר נוסף או שני סגני שרים.
על פי חלוקת התיקים למפלגת העבודה ולמפלגות האחרות, כפי שמסתמן כעת, חלוקת התיקים לחברי הליכוד אמורה להראות כך: סילבן שלום יהיה שר האוצר, מאיר שטרית שר החינוך או השר לבטחון פנים או שר המשפטים, לימור לבנת שרת החינוך או השרה לבטחון הפנים, ציפי ליבני שרת המשפטים או השרה לבטחון פנים, רובי ריבלין שר התקשורת ויהושע מצא שר התיירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
מחלק תיקים. שרון
צילום גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
הפסיד את משרד הפנים? שרנסקי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים