שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיני אחת - ויחידה

  המיני הקטנה עושה צעד גדול בז'נבה, בדרך לכביש האמיתי. בינתיים היא כבר מוסיפה גרסאות

  בז'נבה עשתה המיני החדשה צעד נוסף, אפילו פסיעה גדולה בדרך לכביש האמיתי. אחרי שגרסת הקופר הספורטיבית נחשפה בתערוכת פאריז, המשיכה ב.מ.וו את חגיגות המיני הסוערות והפעם עם גרסה צנועה יותר.

  מיני One

  מדובר כמובן במיני One, שלפחות אם לשפוט לפי מראה עיניים, שופעת קסם לא פחות מאחיותיה - כמו הקופר למשל. ואם בודקים היטב, מגלים גם כי רמות הציוד והאבזור אינן ממש ספרטניות. היא אפילו מפוארת לעומת מתחרות בסדר גודל דומה.
  ההבדל, כך מדגישים אנשי מיני, אינו דווקא בציוד אלא בסגנון ובמראה, כמובן שבגוונים. ל-One גג בצבע המרכב, סבכה קדמית שחורה (לעומת מטאלית בקופר), מראות שחורות אף הן ואפילו פגושים מעט שונים.
  אולם החידושים שנחשפו יחד עם ה-One חשובים כנראה יותר, בעיקר עבורנו. ראשית, מדובר כמובן בתיבה אוטומטית. במקרה הזה מדובר בתיבה רציפה המבוססת על זו שהוצגה ב-MGF. גם כאן, כמו שם, יש אפשרות לתפעול ידני עם שישה יחסי העברה. לא פחות חשובים היו המפרטים הטכניים של המכונית אשר פורסמו סוף סוף.

  מפרט

  ובכן, מנוע ה-One משחרר הספק מרבי של 90 כ"ס ומומנט מרבי של 14.5 קג"מ ב-3000 סל"ד. עם נתונים אלה מאיץ מנוע ה-1.6 ליטר (16 שסתומים) את המיני הזו למאה קמ"ש ב-10.9 ש'. לקופר לעומתה הספק מרבי של 115 כ"ס ומומנט דומה המושג בסל"ד גבוה יותר. בהתאם היא מאיצה למאה קמ"ש ב-9.2 ש' ומגיעה למהירות של 200 קמ"ש.
  ובעוד האחראי על פיתוח המנועים טוען בפני כי הקופר הרגילה היא כנראה הבחירה המהנה ביותר במבחר הגרסאות, הוא לא מנסה אפילו להסתיר את החיוך כאשר מדברים על הקופר S העתידית.
  זו תוצע עם מנוע מוגדש שייצר כ-160 כ"ס, "ולא תהיה לשלדה המצוינת כל בעיה להתמודד עם הכוח, למרות שהיא תצויד בכל מערכות הבקרה של ב.מ.וו.". ראוי לציין, אגב, שלמכונית בסיס גלגלים ארוך למדי של 247 ס"מ - ארוך אפילו מזה של הטויוטה קורולה לדוגמא...

  סוף טוב

  הבשורה הטובה באירופה היא שהמיני מגיעה שם לאולמות התצוגה שופעת אבזור מפנק וציוד בטיחות סטנדרטי כמו ארבע כריות אוויר, ABS ואפשרות לוילון בטיחותי במחיר מאוד תחרותי. אנשי מיני פשוט מסרבים להאמין לי כשאני מספר כי אצלנו בארץ היא צפויה לעלות יותר מפורד פוקוס. ולי נותר רק לקוות שהם יתגלו כצודקים...

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים